1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

leather

Başlığı 'Soft-Yumuşak Mercan Forumu' kategorisinde kartal tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Leatherda yanma olan uçaları direk kesip atarsak yayılmayı önlemiş olurmuyuz.
    Leather coralım var ve ne takviyesi yaptısam ne su değişimi yaptısam toparlanamadı sağolsun aldığım yerde böle bir keyifsizlik durumu olduğu sölenmedi aldığımda ışıklar kapatılıyordu açık vaziyette değildi leather almış bulundum geri götürememde zaman geçti çünkü ilkten götürmeliydim ama leather bazen 2 hafa açmadığını duymuştum ama alalı 3 ay olucak nerdese reef complete ve reef plus katkıları var kullandığım.

Böle durumlarda ne yapılmalıdır bilinenleri yaptım su değişimi yaptım katkı kullandım ışık değişimi yaptım 4 tane t5 var 18000 k.Bunlar dışında ne yapılmalı tentaküllerini açmadan önce kolları gibi birşeyler var onları açıyor tentaküllerini açmıyor çıldırıcam sıkıntıdan.:motz::(Keyifsiz dieyer mecanlarımı toparlıyorum ama bir türlü leathera çare bulamıyorum inat yapıyor sanki bana.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Turu nedir ? Fotograf eklersen iyi olur.

3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Kapak durumunuda hallettim ama boyası yapılmadı diye şimdilik eski kapaklı görüntüsünü ekliyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sabırlı ol bakalım bir anormallik görünmüyor. Açması gerek zor bir türde değil. Su değişimleri fazla orando olursa leather bir süre kabuk değişimine giderek açmaz.

Kumunu eklediğinde ve ışık sistemi oturduğunda canlıların sağlığı oturur ve akvaryum daha şık görünecek inşallah.

kartal bunu beğendi.
  5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bencede sabırlı ol Mutlu, illaki açacaktır.

Benim tankımada yeni ekledim, iki gün sonra açtı ve süper bir görünümü vardı. Temel hoca kabuk değiştirmeden çok erken açtığını ve daha sonra kapayıp kabuk değiştireceğini söylemişti, şu an ayakkabı derisinden farksız.

Bakalım bekliyorum bende, ne zaman açacak diye.:)

kartal bunu beğendi.
  6. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi yaklaşık bugüne kadar 5 defa deri değiştirdi tam açıcak diyorum bu sefer olmuyor gene ve alt uç kımında beyazlama görünce ve akıntıyı ona doru verince eridiğini gördüm buda endişenlendiriyor beni.:(

Evet abi bir kaç kez aşırı su değişimi yaptım bunun sebebi ise nitrattın yüksek olmasından dolayıdı.

Abi bu arada bir şey sormak istiyorum.Üstü enkamete benziyen ama altı düz kagıt gibi balkon halıları var satılan acaba enkamet çeşitlerinden birimi bu metresi 35 tl bugün fiyat aldım.Eğer ortdan kesersem tam istediğimiz gibi görünüme sahip olucak.Enkametten birazcık daha sık bir malzeme.Eğer mexijet mp 1200 taksitli bulabilirsem bu malzemeden ilk önce deniycem

Malzeme bu.

Kıvırcık paspas veya halı diye geçiyor.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O malzemeyi Teoman abi kullandı yanılmıyorsam. İşe yarama konusunda net fikrim yok açıkcası ama denemekten zarar gelmez nasıl olsa.

kartal bunu beğendi.
  8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bu malzeme bildiğim kadarı ile olmuyor, görünümü enkamata benzesede, yapısı aynı değil, enkamattan yumuşak bir malzeme Mutlu.

kartal bunu beğendi.
  9. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Hmm ilk önce motoru bir alabilsem :) sonra bununla bir denerim olmadı artık enkamet arayışına girerim.Saol abi.

10. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Anladım abi biraz deniycem belki bir yol bulurum iyi sonuç vermesi için umarımda bulurum.

Sayfayı Paylaş