1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led Armatür İlk Aşama.(kollektif yapım)

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde salih-ars tarafından 13 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. salih-ars

salih-ars

İsim:
    salih arslantürk
    Arkadaşlar herkese selam öncelikle.
    "Kendin yap" başlığı altındaki paylaşımları okudum. Emeği geçen herkese teşekkür etmek gerek kesinlikle.
    Ben 300*100 ebatında led armatür yapma aşamasındayım.
    uygulamayı alüminyum üzerine yapacağım. Devamında yapmayı düşündüğüm (otomasyon- simülasyon) şeyleri forumdaki arkadaşlar yapmış ve paylaşmışlar. Bunu için de ayrıca teşekkür ederim.
    Önceliğim ledler.
    Sanırım toplamda 1200 w lık bir aydınlatmaya ihtiyacım olacak. (yanlışsam lütfen düzeltin)
    Düz mantık olacak ama, bu hesapla;
    3w gün ışığı 135 adet
    3w mavi 135 adet
    3w pembe 135 adet aldığımda başlangıç için doğdu adım atmış olur muyum?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu tip br aydınlatma maliyeti sonuna kadar gidilecekse 5000 tl civarı ve üstü olur kabaca. Nasıl bir tank düşünülyor 1200 w lık led aydinlatma neye göre hesaplandı. Üç adet renk belirtilmis neden bu renk sayısı üç. Vs vs uzar gider. Öncelikle yapılmak istenen nedir bunu bir detaylı anlatın.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. salih-ars

salih-ars

İsim:
    salih arslantürk
    veysel abi slm. deniz akvaryumu konusunda bilgim sıfır. şu an 1 tonluk tatlı su tankım var. ben yavaş yavaş geçecem inşallah tuzzlu suya. ilk aşama armatür. yani uzun zamana yaydım bunu. 1200w lik hesabı sitede bir arkadaşın yaptığı pogramdan hesapladım. renk seçimini ve oranını da yine siteden bir arkadaşın verdiği bilgiler üzerine hesapladım. Abi ben yapmak istediğimi şöyle yazayım. 300*100 ölçülerinde bir armatür yapacam. tuzlu su armatürü. abı bana led önerisi ,oranı vs önerirsen çcok sevinirim. alüminyum üzerine uygulama yapacam. şimdiden teşekkürler

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence l
    Bence led için Mesut un yapacağı armatürü bekle öyle tek tek uğrasmana değmez. Cree led kullanılacak hatta bende 10 gün icinde renk tonu farkli ama aynı ledin bir adet 60 w olanını 60*50*50h tankın üstüne asacağım. Verim alacağımızdan eminim, değerlendirmelerden sonra nasıl temin edeceğin konusunda bilgi veririz.

salih-ars bunu beğendi.
  5. salih-ars

salih-ars

İsim:
    salih arslantürk
    Olur abi. Zaten hemen malzeme alımı aşamasına gecemem. Önce komple alt yapıyı vs kağıt üzerinde projelendirip burda paylasacam. Sizler gibi tecrübeli olan arkadaşların arti ve eksi fikirleri ile daha net bisey cikar ortaya diye düşünüyorum. Sitede çok çok güzel işler yapan arkadaşlar var. Benim ki biraz abartılı olacak gibi. Yani otomasyon vs ile tamamlayacam abi. Yani ilk civiyi cakmam 1-2 ayı bulur. Sizin işler de bitmiş olur sanırım o zamana. Hayırlı akşamlar

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş