1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

led aydınlatma renk dağılım önerisi

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde saydogan tarafından 16 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. saydogan

saydogan

Yer:
    Ankara
    İsim:
    sedat aydogan
    Merhabalar ;

led aydınlatma yapmayı planlıyorum

renk dagılım için önerileriniz nelerdir .

mavi ve beyaz dağılımı nasıl olmalıdır

şimdiden teşekkür ederim

2. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    İlk önce ledleri nasıl dimleyeceksiniz her renk ayrı kanal mı yoksa tek kanal mı 450-460 nm arası mavi güzel bir ton 12000 kelvin üstü beyaz yosun sorununu engeller araya ortalama 20/1 oranında uv gene 10/1 arası cyan ile specturumu güzel bir aydınlatma yapabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

saydogan bunu beğendi.
  3. saydogan

saydogan

Yer:
    Ankara
    İsim:
    sedat aydogan
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim

Ledleri Ayrı ayrı dimlemek istiyorum. oran nasıl olmalı mavi ve beyaz da .

ayrıca araştırırken actinic ledler karşıma çıktı bunlardan eklemek istersem nasıl bir oranda eklemem gerekiyor .

Litre başı kaç watt led hesabı yapmalıyım çok olursa bir zararı olur mu ?

4. Kenan Kahraman

Kenan Kahraman

İsim:
    Kenan
    Ortalama 50 led kullanımında 20mavi bunu actinic royal deep olarak karıştırabilirsiniz ama royal ağırlıklı olsun 2 uv 8 cyan 20 tane de 10000-12000 kelvin beyaz.Litre başına diye bir durum yok bence lens veya reflektör kullanımıyla ışıkların lux leri artıyor lens seçiminide armatürü konumlandıracağınız bölgeye göre seçmelisiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Hocam en güzeli e otechlerin spectrumunu taklit edip kullanılan oranı denemek ama burda asıl olay sizin dimleyerek ortaya nasıl bir ışık çıkarttığınız

6. ErcanBrs

ErcanBrs

İsim:
    Ercan
    Bende kendim power led armatür yaptım. Şuan herşey güzel gidiyor fakat beyaz ledleri diğerleri ile birlikte yakıyorum. Acaba beyaz sürelerini düşürmeli miyim?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Armatür led sayısını bilmek lazım, ayrıca led sayısı oranları nedir? Beyaz kaç tane mavi kaç tane gibi.

8. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bende yeniden led armatür yapayım dedim listeyi bu şekilde yaptım. Vaktim olduğunda malzemelerin siparişini verip birleştirmeye başlayacam.

armatür.jpg

sernur83 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş