1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led Aydınlatma

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhabalar değerli forum sakinleri;
    Direk konuya girmek istiyorum. Bugün babamla Gold Computer'a gittik. Orada asıl amacımız fotoğraf makinelerine bakmaktı. Fakat orada gözüme bir şey çarptı. Hemen babama gösterdim ve akvaryum için olabileceğini söyledim. Babamında hoşuma gitti ve aldık. Şimdi diyeceksiniz nedir bu şey? :) Cevabını vereyim. Led Aydınlatma. Neden bu kadar abarttın bunu diyebilirsiniz. Şimdi konuya geçelim.

Günümüzde artık floresanların yerini ledler almaya başladı. Çünkü akvaryuma ısı vermiyorlar ve sarfiyatları çok ama çok az. Bugün bunun üzerinde durmak istedim. Aldığım ürün aşağıda.
    Bu cihaz 63 adet led içeriyor. Tabiki çoğu şeyde olduğu gibi Çin'de üretilmiş. Ama Green Life benim duyduğum bir marka. Özelliklerine gelirsek; Şarjlı olarak çalışabiliyor. 2 çeşit ışık şiddetti var. 6-12 saat pil ömrü var. Direk fişe takıp da kullanabilirsiniz.En önemli özelliği toplamda tam tamına 1.2 Watt tüketiyor saatte. Fiyatına gelince bence uygun 22 TL. Şu an bu Led Aydınlatmayı bitkili akvaryumumda grolux'ün yanına ekstra olarak kullanacağım.

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Led Aydınlatma

Güzelmiş Görkem bu aydınlatmanın mavi ledli olanı var mı acaba ?

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Led Aydınlatma

Görkem kardeşim bu paylaşimi demin başka sitede okudum. Senmi açtin? Sen açtisan neden önce orda sonra burda açdin onu anlamiş değilim. :D Temel abi benim bidiğim var yazicioğlunda'da mavi olanini görmüştüm.

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Led Aydınlatma

Aynı sitede görmüş isek,o sitede bu konudan 15 dakika sonra açılmış,benim bilmediğim başka site varsa o başka.

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Led Aydınlatma

Başkaları faydalansın diye diğer bir sitede de bu konudan 15 dakika sonra açtım. Yani o konuda bu konuda benim. Herşey bana ait. :) Temel abi malesef mavi renklisi yok. Aklımdan bir soru geçti. Bu deniz akvaryumlarında kullanılabilir mi?

Saygılar...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Led Aydınlatma

Mavisi yoksa sanmam. Bütünlük bozulur.

Sayfayı Paylaş