1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led+T5 kombinasyonu yeni dizayn Led Armatür

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Saruman tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    İnternette gezinirken bulduğum ve çok beğenerek sipariş verdiğim bir model.Henüz elime geçmedi. 2 tane sipariş verdim, birini satmayı düşünüyorum ,geldiği zaman tanıtımını ayrıca yapacağım. Firmanın ismi E.Shine. Ürünün adı Aqua Master.

Ürün dizayn ve özellik olarak bence bir çok muadilini geride bırakıyor.Hem T5 kullanılması hem de moonlight olması avantajları arasında.Moonlight aydınlatmanın sadece görsellik taşımadığı özellikle mercanların gece hayatında önemli olduğunu, artık bilmeyen yok sanırım.

T5 sisteme gelince; orijinal üründe 14W olan sistemi, Türkiye de bulunması problem olur diye 24W ile değiştirilmesini istedim ve kabul ettiler.Elime ulaştığı zaman 2 adet fiji purple ile muhteşem bir kombinasyon olacağına eminim. Toplamda 20*3w mavi - 20*3w - 2*24w T5 ile 168W ve smd moonlight şerit ledden oluşan bir ürün.

Kullanılan ledler ; Cree yada Bridgelux kullanıyorlar.Daha doğrusu eski modellerinde Cree kullanıyorlarmış.Ben Cree istiyorum deyince şaşırdılar neden dediler, Bridgelux ledlerin daha verimli çalıştığını söylediler. Bu firma büyük Seralara ve pahalı bitkilere Led aydınlatma ekipmanları satan bir şirket olduğu için daha iyisini onlar bilir diye Cree diye üstelemedim açıkcası.

Karşılıklı görüşmeleri ve satın alma işlemini Çin de çalışan bir arkadaşımın arkadaşı vasıtası ile yaptım.

Ürünlerinin çoğunun Seralara ve nadir değerli çiçekler için oluşturulduğunu görünce şaşırdım açıkcası, biz sadece akvaryumlarımızı düşünürken, bazıları çoktan Seralarda domateslerini , evlerde ise Lotus çiçeklerini Led aydınlatma ile büyütüyor.

Ürün Dijital zamanlayıcısı, askı ve ayak aparatı ile birlikte gelecek.Fanlar belli bir sıcaklıktan sonra devreye giriyor.Sadece maviler, sadece beyaz veya sadece T5 leri ayrı ayrı kontrol etmek mümkün.

Oldukça şık bir dizayn

Fikir vermesi açısından boyutlar ve verimlilik tablosu.Verimlilik tablosundan da görüleceği üzere tek bir armatür 120 cmlik bir tankta rahatlıkla kullanılabilir.

Üstten görünümü, küçük, sessiz ve etkili 4 adet fan kullanımı akıllıca bir çözüm.

halilkocan, YIKIKTEMO ve fth-94 bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Led+T5 kombinasyonu yeni dizayn Led Armatür

Mülemmel bir ürün. Sanırmı akvaryum anlamında hizmet vermiyorlar. Daha çok kara bitkileri aydınlatmasında kullanılıyor yazıdan anladığım kadarıyla. Ben fiyatı çok merak ettim ? Birde temini nasıl olur biz getirtebilirmiyiz ?

Şuanda piyasada bulunan bir çok led armatür üreten firmaya on basar, hem kasa olarak olsun hemde özellik olarak.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kibar ve çok kullanışlı görünüyor hocam. Led konusunun yazışılmaya başladığı ilk gün T5 destekli olması daha akıllıca diye yazıyorduk, zira En ünlü markalar dahi mavi rengi ledle alırken beyaz renk tonunda Led tercih etmememeye başlamıştı. Sonrasında tamamen Led armatürler çıktı ancak onlara ulaşmak o kadar kolay değil herkes için.

Çok beğendim bu armatürü, güle güle kullanmanı dilerim.

4. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Teşekkür ederim arkadaşlar.Armatür henüz elime ulaşmadı 1 ayı bulur diye tahmin ediyorum.Firma aslında bitki piyasasına hizmet veriyor, diğer bir kaç basit akvaryum ürünleri de var, ama bu armatür uygun fiyatlı armatürler arasında en güzeli bence.

Farklarını üstte belirttim ama, 4 adet ufak fan kullanmaları ürünü sıfır ses seviyesinde çalıştırıyor, zaten belli bir sıcaklıktan sonra fanlar devreye giriyor.Verim şemasına bakıldığında 120 cm'lik akvaryum için uygun olduğu görülüyor Cree yerine Bridgelux kullanmalarının sebebi bu sanırım.

ABD sitelerinde fiyat çok komik, ama bana biraz pahalıya geldi.Çünkü ürünü palet bazında satıyorlarmış, oradaki tanıdık güç bela numune olarak istiyorlar diye aldı. Muadil ürünlere bakarsak ( ki bana göre Maxspect ve Key armatürden çok daha güzel ) 650-700 dolardan satıldığını görüyoruz, yani Türkiyeye gelişi Fish-Street fiyatları, tabi gümrük riskide mevcut..

Nihayetinde bende üzerine biraz kar koyarak elime son ulaşma maliyetini hesaba katarsam o fiyat aralığında satmayı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş