1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Leleupi hakkında.

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde kado buhara tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Ekim aylarında aldığım 1 d 1e leleupilerde yüzlerinde karama oluyor.Bana denilen sadece erkeklerde kararma olur.Sizce adam bana ikisinide erkek vermiş olabilirmi? Leleupilerde erkek dişi olayını çözemedim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Leleupi hakkında.

Size veren arkadaşta verirken bilmiyordu zaten. :) Leleupi türünde özellikle esnaftan satın alırken dikkatli olmak gerek. Genellikle leleupi yavru boylarda satılır. Esnaftan bir erkek bir dişi isterseniz size sıradan balık yakalamak zorundadır çünkü anlaması mümkün değildir.

Büyük olasılıkla balıkların ikiside erkektir. Leleupi seçerken akvaryumcudaki gurup içinden dişiye denk gelmek için en küçüklerinden seçin ve ağız yapılarına çok dikkatli bakın erkeklerin daha sivridir.

Gerisi şans. burda:gif

3. taygun

taygun Guest

Leleupi hakkında.

Teşekkürler Temel,

Ben de kendimi yavaş yavaş Tanganyika'ya hazırlıyorum. Bu bilgi bir kenarda dursun. .8.

4. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Aldıklarım çok küçük boyda değiller ama.Benim bildiğim bu boydakiler yavru verir.Aldığım balıkların ikiside 6 veya 7 cm arasında.Ama ikiside kararıyor.Dişide kararma olmuyor diye biliyordum.Çünkü bende bir dişi var.Onda hiç kararma görmedim. Bundan dolayı öyle bir şüpheye düştüm.Almamdaki amaçta 1e 2d olsun diyeydi ama olmadı ikiside erkek çıktı sanırım.

5. aguamenfish

aguamenfish

Leleupi hakkında.

Bir yavrulamaya başlasınlar fabrika gibi üretiyorlar.Dişi erkek denk getirmek kolay değil.Çift oluşturmak biraz şans dişi erkeği ve erkek dişiyi beğenmeyebiliyorher zaman. saygılar:gif

6. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Leleupi hakkında.

O zaman dişinin güzelini,erkeğinde yakışıklısını bulmak lazım.:D :D

Sayfayı Paylaş