1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lemna Trisulca

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde atlantis tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    İşte bir su mercimeği çeşidi daha.Elime geçen bir bitkinin internette adını ararken bir çok akvaryum sitesinde kayıtlı bitkiler arasında olmadığını farkettim ve ekleme ihtiyacı duydum.

Su mercimeği adı altında yer alan iki bitkiden biridir. ( Lemna minor ve Lemna trisulca )

Sulak alanlarda bol olarak bulunur, yakın zamanlara kadar zararlı olduğu düşünülen bu bitkinin sudaki bir çok zararlı
    kirleticiyi süzdüğü anlaşılınca ekolojik arıtmada kullanılmaya başlanmıştır.

Akvaryumlarda da sıkca görülen bu bitki çok geniş bir sıcaklık aralığını tolere edebilir. Su üstü bitkisi olduğundan
    gölgeleme amacıyla da kullanılabilir. Alg oluşumunu engeller.

Saygılarımla.

2. Desert Falcon

Desert Falcon

Ynt: Lemna Trisulca

Su üstü sirkülasyon bu bitkileri nasıl etkiler peki ?

3. taygun

taygun Guest

Şahin Bey,

Bu tür suüstü bitkiler durgun suları severler. Akıntılı suda büyümeleri /çoğalmları durur.

Saygılar

4. taygun

taygun Guest

5. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız

Lemna minör,pistia,salvinia gibi su üstü bitkilerinin çok faydalı olduğu kadarda doğada kontrolsüz üremelerine neden olunmaması ve diğer canlı yaşamlarını tehlikeye atmaması için temizlik yaparken atık su ile gitmemesine dikkat edilmelidir.

6. Desert Falcon

Desert Falcon

Ben zaten çiçekleri suluyorum dökmüyorum atık suyu.Evet çok ince ayrıntılar olmuş ama haklısın abi.

Sayfayı Paylaş