1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepİstesİm yem yemİyor

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Muhammet Ali Ekiz tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. Muhammet Ali Ekiz

Muhammet Ali Ekiz

İsim:
    muhammet ali ekiz
    Arkadaşlar ben dün gidip 2 tane lepistes aldım. 1 erkek, 1 dişi olarak ama yem yemiyorlar. Bir de hep suyun alt seviyelerinde yüzüyorlar gecede üst seviyeye çıkıyorlar neden?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Lepİstesİm yem yemİyor

Muhammet balıkları akvaryumuna yeni eklemişsin.Henüz adapte olmamış olabilirler.Adaptasyon olduktan sonra yem yemeye başlayacaklardır.

3. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Evet olcay abime katılıyorum, bir de su derecesi soğuksa tabanda dururlar, ayrıca yüzeyde olmaları normalde sorun olmaz. Çünkü yüzey kısım balığıdır lepistes.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence de yemiş bile olabilirler. Yahut balık alındığında haşattı, durumu iyi değil hastaydı. Geriye ne kaldı...Akvaryumunun durumu iyi değil balık nereye geldik diyip canının derdine düşünce yem aklına gelmiyor da olabilir.

Tahmin yürütülmemesini ve sonuca odaklı mesajlar almak istiyorsan 'Lepistesinin' malikamesinde olanları yaz da (Ekipman, hacim, su şartları, oksijen, kum) bakalım kaç yıldızlı malikane.

Sayfayı Paylaş