1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes acil yardım lütfen..

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Eagle43 tarafından 6 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Slm arkadaşlar dişi lepistesimde halsizlik var bugüne kadar iyiydi dün itibariyle gözlemlediğim kadar çok halsizleşti bir anda dibe çöküp kalıyor erkek lepistesim ve platilerim gayet iyi durumdalar 10 gün önce filan almıştım akvaryumcu doğuracağını söylemişti sorunu ne olabilir sizce yardımlarınızı bekliyorum.

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Doğum hazırlığı olabilir. Eğer saklanacakları herhangi bir alan yoksa (bitki, kütük, kaya vs), bir köşede sabit durup beklerler. Yüzgeçlerini hızlı bir şekilde çırpıyor mu? Resim video olsa daha iyi olur aslında.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Lepistes acil yardım lütfen..

Anüs bölgesinde kararma ve şişme varsa doğum zamanı olabilir. Fotoğraf eklersen daha net anlaşılır. Balığı yavruluğa ayırma imkanın varsa iyi olur ayrmak.

4. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Diğer balıklarda bir sorun yoksa doğurma belirtisi olabilir. Ayırmanız tavsiyemdir.

5. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Diğer balıklarmda herhangibir sorun gözükmüyor çok canlılar ama dişi lepistesimi bu sabah ölü olarak buldum çok üzüldüm gerçekten :( tek dişi olmasından kaynaklanan bir durum olabilirmi sizce?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Öncelikle geçmiş olsun.Evet bence de tek dişi olmasından kaynaklanan bir durum,dişileri,erkekler rahat bırakmaz devamlı yorarlar.
    Aslında çifleştikten sonra yavru alınmak isteniyorsa dişiyi ayırmak,zaten dişiler bir beraberlikten sonra üç ay yavrular,erkeğe ihtiyaç duymaz...

7. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

1 erkek var şu anda 4 adet dişi alacağım bu ders oldu artık bana:(

8. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Stresten kaynaklanan bir durum olabilir diye düşünüyorum...

9. Cevap: Lepistes acil yardım lütfen..

Tolga mrb.Lepistes akvaryumlarında 1 erkeğe en az 3 dişi olur dişi sayısını çok tutman gerekir.Hamile olan balığı yavruluğa ayırman daha iyi olur çünkü erkek sürekli çiftleşmek ister .Böyle olunca ister istemez dişi yıpranacaktır.

Sayfayı Paylaş