1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes Akvaryumu için Bitki

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Brayim tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Lepistes akvaryumu için bitki eklemek istiyorum hobide yeniyim yardımcı olabilir misiniz

100_2869.JPG

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Arka fonu sade bir renk yapmani öneririm siyah yada mavi siyah daha güzel durur. Bitki olarak kolay yetişenlerden cabomba,eledoa,saz,subulata,tilki kuyruk vs. Bu arada akvaryumun kaç litre yükseklik ölçüsü nedir elinde aydınlatma var mi ?

veysel bunu beğendi.
  3. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Fonu o şekil yapmaya çalışıcam .Akvaryum 100 litre.Aydınlatmam cok iyi değil ama temin edebilirim bitki için. 80-28-45 ölçüleri

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    15 slyvania grolüx, 20 daylgiht, 15 aquastar bu şekilde bir aydınlatman olursa çok güzel olacaktır.

5. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Şu linkteki aydınlatmalara bakabilir misin sanırım senin söylediklerinden Miraç eğer uygunsa sipariş vermeyi düşünüyorum bide bunları nasıl monte edicem aparatları falan almammı gerek beni aydınlatırsan sevinirim kardeşim.

http://www.canlipetshop.com/index.php?cPath=124_48_66_135

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Aynen bunlar İbrahim Akvaryumun üst kapak (İÇ KISIM) genişliğini ölç bakalım Kaç cm geliyor ? Ona göre sipariş verirsin. Bağlantıları için Balastlar gerekli Elektronikler çabuk bozulur Mekanik tavsiye ederim bağlantısını beraber anlatarak yaparız. Sizin oralarda hiç elektrikçi yok mu ? onlardan alırsın bağlantıyıda yaparlar aslında ?

7. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Kardeşim burda elektrikçi var fakat çok uçuk fiyatlar çekiyorlar en iyisi böyle diye düşündüm balastı falan herşeyi kapına kadar yolluyorlar.Avaryum kapağının iç tarafı 76 cm geliyor sanırım 60 cm Floresanlar uygun olur.

29122013174.jpg

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    bağlantılar ile birlikte 65-68 İyi tamam böyle olsun. İstersen kapağa döşettir istersen buhar camı yap nasıl istersin ? Kapağa takarsan düşme şansı yüksek o plastik tutuculara fazla güvenme

9. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Kardeşim seninle birlikte güzel birşey yapalım bildiğin gibi daha yeniyim o yüzden anlamıyorum bu arada tutucular metalden fotoda plastik gibi görünüyor sadece kenarına bant atmıslar ne olur ne olmaz diye

10. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Çelikten tutucu olmaz yav plastikdir onlar İyi tutmaz gider onlar gel biz şöyle yapalım. akvaryumunun üzerine göre bir cam kestir İbrahim bu camın üzerine floresanları güzelce koyalım sonrasında kapağıda kapatalım ve geç akvaryumunu seyret kardeşim ;)

11. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Kardeşim güzel söylüyorsun ama kapağın kenarlarında sac çevirili tam akvaryuma kapak misali oturuyor camı koyarsam kapanmaz onu nasıl yapıcaz :rolleyes:

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Camı zaten akvaryumun üstüne oturtacaksın sonra bu kapağı koyacaksın baktın olmadı Sök sacı

13. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Aynen o zaman öyle yaparız kardeşim ben yarın bi elektrikçilere tekrar bakıcam uygun fiyata bulursam direk alırım yoksa yarın sipariş veririm sanada buradan haber ederim

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    temo19

Brayim bunu beğendi.
  15. Brayim

Brayim

Yer:
    Adana
    İsim:
    İbrahim Gazi
    Son hali :)

Sony Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  16. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    ışık ne kullandın ?

17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İç filtrenin hava hortumunu çıkar, yönünü biraz daha arka veya ön cama doğru ver balıklar akıntıdan rahatsız olmasın. İkinci olarak hava verme dedik 2-3 güne bir yüzde on akvaryumdaki suyla aynı değerler de su değişimi yap.

Sayfayı Paylaş