1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes akvaryumunda Akıntı Acil Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Bugün çok konu açtım fakat özürdilerim...3d 1 e lepistes aldım 3üde hamile dişilerin fakat akvaryumda yüzerken çok zorlanıyorlar ve iç filtrem şelale tipi
    İşte ;
    http://www.akvaryumportali.com/threads/7588-shah-Wp-177f-selale-filtre-acil-yardim-resimli

Bu sorunu çözdüm akvaryumcuya birdaha söyleim anlattı yanlış yapmışım şimdide hava kabarcıkları çok fazla akıntı yapıyor elle hissedilmiyor fakat balıkları sanki bişey geri doğru itiyor gibi balıklar yaklaştıkça havanın çıktığı yere doğru çekiyor ve fırlatıyor akıntıyı nasıl kesebilirm yardımlarınızı bekliyorum Acil Lütfen...:an:

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Fıskiye borusunu cama doğru çevirebilirsin, yada suyun yüzeyinden vurdur filtreyi. hava hortumunu ucuna bir musluk takarsan, fazla gelen oksijenide engellemiş olursun.

3. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Musluğu nerde bulabilirm açıklarsanız sevinirim , birde balıklar akvaryumun en uzak köşesindeler işte paintten bir resim gerçek resim koysam tam çıkmaz diye böyle yaptım

Balıklar deli gibi sağ köşede bir aşşağı bir yukarı inip çıkıyorlar deli gibler yeni geldikleri için mi yoksa akıntıdan mı bence akıntıdan çünkü yaklaşırken filtreye zorlanıyorlar(gözle görülebilecek şekilde zorlanma)...

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hava hortumlarına takılan musluğu akvaryumculardan temin edebilirsin, musluğu taktıktan sonra, filtre çıkışını su dışından şelale gibi verirsen hava vermene gerek kalmayacaktır, akıntıda çok az olacaktır.

5. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Çok teşekkür ederim, yalnız sizi yorduysam özür dilerim. Fakat su dışından havayı nasıl verebiliriz kusura bakmayın lütfen. :an:

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Filtenizin borusu su yüzeyinden 1 cm yukarıda kalacak şekilde ayarlayıp, su yüzeyine akan suyu vurdurusanız, oksijene ihtiyacınız olmaz, çünkü su hava ile temas edip su yüzeyine vurduğundan dolayı suya oksijen sağlamış oluyor.

7. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Bunu denedim çok iyi oldu, fakat akvaryuma göre baya güçlü motormuş. :bilmem: Kaldırınca başından en sona kadar püskürttü suyu, elimizi bile itiyor yarın küçüğünü alacağım(değiştireceğim) ve musluk tabiki... Yardımlarınız için teşekkürler.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Filtreyi bu şekilde kullanacaksanız, musluğa ihtiyacınız olmaz, hortumun ucunu kapatmanız yeterli olacaktır.

Şu an balıkları rahatsız etmiyor ise filtre, değiştirmeyin bence, güçlü filtre güçlü temizlik demektir.

Bir lütfen imla kurallarına uymaya özen gösterelim, daha önceki mesajlarınız düzenlenmiştir.

Sayfayı Paylaş