1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes Balığım Öldü acil yardım :(

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde murat1234567 tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. murat1234567

murat1234567

İsim:
    murat karaca
    Lepistes balığımı hamile diye ilk başta yavrulağa koydum yanında bir tane daha balık var dı aynı türden sonra çıkarıp akvaryuma koydum 1 saat sonra öldü neden ve yavrulukta iki balık sıkıntı olur mu?:smiley33::smiley33:tem01.gif

2. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay
    Cevap: Lepistes Balığım Öldü acil yardım :(

Yavruluk hata olmuş balık %100 stersten öldü. Hamile ise müdahile etme akvaryuma rafya koy doğan yavrular içine kaçar rafya nedir diyorsan biraz araştır bulursuntem04.gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Murat konunda bilgi hiç yok akvaryumunla ilgili. Yorum da gelmiyor haliyle. Genel bir fotoğraf eklersen iyi olur. Söz ettiğin şekilde balığının ölmesinin altında birçok sebep olabilir. Balığı yavruluktan maşayla mı aldın ne yaptın?

4. aliiiiii

aliiiiii

İsim:
    ali

Meraba

Benm 6 D. 2E lepistesim var ama dün birini kaybetim hamileydi yavruluga koydum fakat bikaçgün sonra öldü dogumuda cok yaklaşmişti. Ben şunu düşünüyorum dogum esnasında doguramadı ve catlayarak öldü diye yardımcı olursanız sevinirim savgılarrr.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Kardeşim Her konunun altına neden yazıyorsun sen bunu söyledikya biraz önce

Yavruluğa Koymayın Doğum yapacağı günü zamanı hiç birimiz bilemeyiz Bitkiniz varsa yavruluğa almaya gerek yok bitkiniz yoksada Rafya alın bolca şekil verin suyun üzerine koyun.

6. Kemal Kardaş

Kemal Kardaş

İsim:
    Kemal Kardaş

Murat kardeşim,
    Öncelikle akvaryumunu tanıtman gerekiyor. Hangi türler var akvaryumun kaç litre, canlı yükü nasıl yani kaç tane hangi balıklardan var Akvaryumun genel resmini çekip bizle paylaşırsan sana doğru cevaplar gelecektir. Çatlayarak ölmüş olabilir diyorsun bu kanıya nereden vardın ? Balığın dropsi mi oldu ? yani balığın genel olarak aşırı mı şişti pulları kabardımı ? Bunun gibi çok neden var balığının ölmesi için. Ama önce akvaryumun hakkında bilgi vermen gerekiyor canım kardeşim. Heyacanını anlıyorum ama önce genel bilgi vermen şart doğru cevaplar alman için.

Sayfayı Paylaş