1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lepistes balığım öldü acil yardım :(

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde murat1234567 tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. murat1234567

murat1234567

İsim:
    murat karaca
    Lepistes balığımı hamile diye ilk başta yavrulağa koydum, yanında bir tane daha balık vardı. Aynı türden sonra çıkarıp akvaryuma koydum 1 saat sonra öldü. Neden ve yavrulukta iki balık sıkıntı olur mu?:smiley33:

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: lepistes balığım öldü acil yardım :(

Bilemeyeceğim ancak çok basit bir düz mantık yürütmek istiyorum.Balıkları bir yavruluğa ve sonra tekrar tanka alıp çok gezdirmişiniz.Bu değişimler esnasında tanklar arasındaki sıcaklık ve su değerleri farklıysa şoka girip ölmüştür.Ben bu şekilde olmuş olabileceğini düşünüyorum.Bilen arkadaşlar içinde mesajını fark eden olursa daha net bir cevap verecektir mutlaka.

3. M.Efe.Ceylan

M.Efe.Ceylan

İsim:
    mert efe ceylan

Murat bey sorunuza eray beyin yeterli yanıt verdiğini düşünüorum. Birde 2 balık bir yavrulukta sorun olurmu diye sormuşsunuz. Bu soruda biraz görecelik var balıkların boyu ve yavruluğun boyu çok etkier ör. Benim 2 dişi lepistesim var ama bu 2 sini 5cm bi yavruluğa koysam muhtemelen birbirlerini yerler fakat daha geniş 10-25cm arası bi yawrulukta ana balıklara bişi olmaz fakat 2 balıkta birbirlerinin yawrularını yerler. En uygunu biraz büyük ve bölmel. Bi yawruluk almak yada mecbur kalmadıkca aynı bölmeye koymamak lazım..

Yardımcı olduysam ne mutlu

4. murat1234567

murat1234567

İsim:
    murat karaca

ilginiz için teşekkürler sizce yavruluğun boyutu ne kadar olursa daha iyi olabilir

5. M.Efe.Ceylan

M.Efe.Ceylan

İsim:
    mert efe ceylan

eğer balıkların normalse yani çok iri damızlık fln değillerse ve tek tek koyucaksan 5cm yeterli olur ama 2sini bir koyucaksan 10cm cıvarı olmalı bundada katlanabilir bölmeli tül yavruluklar var onları tavsiye ederim temizliği iyi yaüılırsa işini çok güzel görür.

6. murat1234567

murat1234567

İsim:
    murat karaca

peki hamile balıklarımı yavrulağa koymamı mı tavsiye edersiniz yoksa akvaryumda doğurup sonra içindende yavruları alıp yavrulağa koymamı mı?

7. yavuz

yavuz

İsim:
    yavuz buharalıoğlu

bende de hamile lepistes var almıyorum

8. Kemal Kardaş

Kemal Kardaş

İsim:
    Kemal Kardaş

Merhabalar
    Hamile balığınız strese girip ölmüş.Hamile lepistesler çok hassas oluyor ve en ufacık olayda bile strese girip ölürler.Sana tavsiyem akvaryumuna (her ne kadar hoş görünmesede)rafya koyman. Bende ki lepistesler ilk zamanlarda yavruluğa koyuyordum ama zamanla kendi yaşadığı doğal akvaryumu rafya koyup doğum yapmasının daha faydalı olacağı kararını verdim ve iyikide bu kararı vermişim diyorum şimdi.

Saygı ve Sevgilerimle...

9. aliiiiii

aliiiiii

İsim:
    ali

Merabalar benm 6Dişi 2Erkek lepistesim var 2si hamileydi dogurmaya yakın hamile olanı yavruluga koydum ama bikaçgün sonra öldü yine hamile lepistesim var ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim savgılar........

10. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Yavruluğa Koymayın Doğum yapacağı günü zamanı hiç birimiz bilemeyiz Bitkiniz varsa yavruluğa almaya gerek yok bitkiniz yoksada Rafya alın bolca şekil verin suyun üzerine koyun.

11. aliiiiii

aliiiiii

İsim:
    ali

İlginiz için teşekkür ederim.

12. aQuaLand

aQuaLand

İsim:
    Refik Taner

Bencede strese gırmıs ve ölmüş.