1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes Balıklarıma Mısır Nişastası ve Üzüm...

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Yeni doğum yapan dişime ,ev yapımı yem yapmak istiyorum ve içinede

Üzüm
    Mısır Nişastası
    Elma
    Sera Vipegran (şekilsiz topak yem)
    TetraAniMin (BiaActive formul :p o neyse)(PUL yem)
    veya koyulabilirsede durum buğday irmiği(besin değerini bulamadım :D)

Mısır nişastası besin değeri: (100gr.) Protein : 0,3gr - Yağ : 0,6gr - Karbonhidrat : 88,3gr - Enerji : 352 kcal - kolestrol : 0 gr

Ve üzümde araştırdım hiç kimse , 'Üzüm verilebilir mi?' diyen biri bulamadım ben soruyorum verilebilir mi? :)

2. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Tek öğün yapman lazım, üzüm nemlendireceği için yem bozulur.

3. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Peki nişastanın zararı olur mu?

4. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Az önce denedim,Üzümün suyunu sıktım elmaarın üzerine,nişastayı az koydum yemlerle karıştırıp ezdim ama elma hemen karardı ;( Ana tankta kullandım atınca elmalar yemler su dibinde uçuşmaya başladı balıklar saldırdı yemleri yedi elmaları yemediler en küçük parçaları yediler diğer elmalar yüzüyor kovalıyorlar ağızlarından biraz büyük olduğu parşaları parşalamaya çılışıyorlar bakalım nolacak :)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elma ev yapımı mikser ile yapılan karışım yemlere katılabilecek iyi bir besindir. Üzüm benim zaman zaman verdiğim bir besindir ama bu tarz besinlerde balıkların tutumu çok önemli. Ben bu tarz besinleri elimle yediririm genelde ve asla suya bırakmam yani akvaryumda bırakmam.

Bu yüzden önce dediğin gibi çok minik parçalar halinde denemen ve yediklerini görmen gerekir. Sonrasında yine uygun parçalar halinde zaman zaman verebilirsin.

Nişasta hakkında fikrim yok.

Sayfayı Paylaş