1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes beslemek için

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde karadag_18 tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. karadag_18

karadag_18

Yer:
    tokat turhal
    İsim:
    can aksoy
    Herkese selam öncelikle.
    65 lt akvaryumum var 3-4 yıldır japon besledim ve artık sıkıldım canlı doğuran bir cins beslemek istiyorum lepistes alacağım, sizden yarım istediğim bir kaç konu var.
    Konular şöyle:
    1-Kaç tane balık almalıyım? (Erkek dişi sayısı verirseniz makbule geçer.)
    2-Isıtıcı vb gibi hangi aletlere ihtiyacım var?
    3-Hangi tür bitki almalıyım? Kaç tane olması kafidir?
    4-Hangi yemlerden almalıyım?
    5-Akvaryumun içine konulan küp tarzı şeyler gerekiyor mu?
    6-Yavruluk almam gerekir mi? Sadece lepistes besleyeceğim için yavruluğa gerek var mı? Bitkiyi bol koysam balıkların saklanması için yer olsa yine de yavruluğa ihtiyaç olur mu?
    Benim aklıma gelen bilgi sahibi olmak istediğim önemli konular bunlar arkadaşlar sizde deneyimlerini bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun kalırım..

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İki üç erkek gerisi dişi 10 civarı tek ırk beslerseniz güzel olur. Bitki için ise sıvı gübre tablet gübre takviyesi ile hagen siyah kum kulanılabilir. Basit bitkilerden başlarsanız iyi olur çünkü bitkili için aydınlatma ihtiyacı farklı olur. Anubias, elodea, saz, bebek göz yaşı gibi bitkiler ile başlanabilir basit olarak ele alacaksak.

Sayfayı Paylaş