1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes + Karides + Bitki Arıyorum

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde _Ceren_ tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan
    Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 20 gun önce akvaryumu kurdum, malesef aldığım balıklardan birazını kaybettim.. son 10 gundur sağlam 1 dişi lepistesim (hamile) ve 2 bronz çöpçüm var..
    akvaryumda 5-6 kök saz,kütüğe sarılı java moss ve 1kok yapraksız anubias var :) -ankaradan gelirken yolda donduğu için 3 kök tamamen çürüdü, 1ini yapraklarını keserek kurtarmaya çalıştım-
    Akvaryum artık oturmuştur sanıyorum, büyük bir hacmim yok, 30-40LT kadar, 2e 4d daha almak istiyorum.. yavrular olunca saklansın diye rafya denedim, görüntüsünü beğenmedim, bitki de bulmadığım için şimdilik yapay bitki var, düzgün bi şeyler bulabilirsem çıkarıcam :)

Kısaca 2e+4d lepistes istiyorum.. (full mavi olanlar tercihim)
    6-8 tane kiraz karides (başka bir tür de olur lepisle uyumlu olan..)
    tilkikuyruğu ve çınar arıyorum...

Satmak isteyen arkadaşlar olursa lütfen haber bekliyorum...

İyi akşamlar...

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Lepistes + Karides + Bitki Arıyorum

Bence siz balık bitki ve karides almadan önce, portalımızı gözden geçiriniz. Balık ölümleri varsa eğer yaptığınız bir hata vardır. Bu kadar sık balık ölmez, hadi 1 olsun 2 olsun. Ama bu kadar sık olmamalı. Kurulumunuzu inceleyip hatalarınızı düzelttikten sonra balık ve bitki bulacağınıza eminim. Önerim olsun. Bitkilerinizle birlikte akvaryumunuzun durumuna göre, karides, saylangoz, ve bazi carydoras türleri besleyebilirsiniz. Akvaryumunuz için bence önemli türler arasındadır. Bitkili akvaryumların baş tacıdır.

3. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Doğuş Bey merhaba;

aslında aldığım balıkların aldıktan 5 gun sonra 36-48 saat içinde öldü, kurulum yapmadan önce 2 ay kadar araştırdım, hala da her akşam 3-4 saat okuyorum :) tavsiyeleriniz için çok teşekkürler..
    yaklaşık 2 haftadır bir sıkıntı yok akvaryumda, bu durumda hastalıktan kurtuldum diye düşünüyorum çünkü diğer balıklarda çok hızlı ilerleyen ve pamukçuk benzeri şeyler oluşmuştu.. tedavi için sera bactopur ve mycopur kullandım ama malesef çok hızlı kaybettim, dediğim gibi sadece bu dişiyi ve çözçüleri kurtardım, onlar da 12 gundur sağlıklı görünüyorlar.. toplu ölüm sonrası akvaryumu komple temizleyip, yeniden kurdum.. yine de beklememi mi önerirsiniz? ne kadar bekleyeyim? çünkü tek başına kaldı balığım :)

ilginiz için çok teşekkürler...

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Akvaryumu kaya tuzuyla camları (içten) ovalayarak temizleyin.Sonra akvaryumu dinlendirilmiş su ile doldurun.Filtreyi ve ısıtıcıyı çalıştırın.2-3 gün akvaryum böle kalsın sonra balıkları ekleyin.

5. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Merhaba;

Öneri için çok teşekkür ederim, ancak şu anda bir sorun görünmüyor akvaryumumda.. 12 gündür sıkıntım olmadı, bir sorun yaşarsam , dediğinizi uygularım...

6. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Merhabalar;

Arkadaşlar hiç kimsede aradıklarım yok mu? :(
    Dün tilkikuyruğu buldum ve diktim.. :)
    Şu anda sadece 6-8 tane karides ve 2e+4d lepistes arıyorum... O kadar çok şey okudum ki petshoplardan almak istemiyorum ama bulamıyorum da...
    Moscow Blue ya da Black olabilir, Half olabilir, ya da Mavi Çim, Altın Çim, Kral Kobra, Kral Kobra kırmızı mozaik olabilir.. Yani çoğunu beğeniyorum.. Eğer elinizde varsa ve satmak isterseniz , cevaplarınızı bekliyorum.. (istanbul anadolu yakasında oturuyorum..)

Teşekkürler, iyi günler..

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

İstediğiniz lepistesler gerçekten zor bulunan lepistesler aslına bakarsanız.. Hobicilerde bile BELKİ bulabilirsiniz. Ben uzun zamandır forumlarda bahsettiğiniz balıkları satan hobiciye rastlamadım açıkçası.. Karides falan kolay bulunurda aradığınız lepistesler zor ne yazık ki.. Eğer Maltepe'ye yakın iseniz orda gayet başarılı ve elinde güzel türler bulunduran petshoplar bulabilirsiniz. Ama her kış olduğu gibi balık ithalatıda düşer özellikle bu soğuk dönemlerde durma noktasına gelir.Özellikle uzak doğuyu vuran sel felaketinden sonra ithalat durma noktasına gelmişti. Yani havalar ısınana kadar beklemeniz gerekebilir. Bu soğuktada kimse kargoya vermeye yanaşmaz bilginiz olsun.. Biraz olumsuz bir hava verdim ama dost acı söyler. :)

8. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Çok teşekkürler Volkan Bey.

Evet ben de bu balıksızlık durumunu artık havalara bağlamaya başlamıştım, haklıymışım demek ki.. Maltepe'deki yerleri araştırayım biraz.. Çok teşekkürler... Umarım yakında buldum diye haber veririm... ;)

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Rica ederim , umarım bulursunuz. :) Ama aradığınız lepisteslerin bir kısmı pahalı olan türlerden ve fiyatları 30 - 50 TL arasında değişir , bilginiz olsun. Şaşırmayın yani bu nasıl fiyat diye :)

10. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

evet :) bir bakıyorum 1,5TL diyorlar br lepistese bir bakıyorum dediğiniz gibi 30-50.. neyse, benim için hepsi özel, hepsi değerli, hepsi canlı çünkü :) artık neyi beğenirsem onu alıcam :)

Sayfayı Paylaş