1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes Kuyruk Yırtılması ve Ölümler

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Sametdmn tarafından 27 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Sametdmn

Sametdmn

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Samet Duman
    Merhabalar;

Akvaryumum 100 litrelik bitkili.Beslediğim çeşitler lepistes moli plati kılıckuyruk . ayrıca içinde elma salyangoz katil salyongaz ve karides bulunmaktadir. Benım sıkıntım 2 gün önce yeni dişi lepistes aldım ve kuyrukları yırtıldımı diyeyim eridi mi diyeyim bilemiyorum ve bugün 2 tanesi öldü.aynı şekilde 2 tane daha var onlarında yırtılması devam ediyor.Sadece lepisterslerde oluyor önceki aldıgım lepisteslerde de olmuştu bunun nasıl önlemini alırım.Ya da neden böyle oluyor ?

DSC09495.JPG DSC09501.JPG DSC09498.JPG

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu tip yırtılmalar genelde fazla erkek olmasından aralarında ölümcül kavgalardan ola bilir böyle bir durum varsa bol miktarda saklanacak yerler yapılmalı rafya bol bitki gibi, bu yırtılmalar iyi bakım sonrası iki haftada geçer.
    Gözlemleyin kavgadan mı kavgadan değilse hastalık ola bilir, balıkların durumu nasıl yırtılma yerlerinde kırmızılık bakterisel bir şeyler var mı davranışları yem yemeleri nasıl...

Sametdmn bunu beğendi.
  3. Sametdmn

Sametdmn

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Samet Duman
    3 erkek var şuan 7 tane dişi vardı 2 si öldü .. şuan biride can çekişiyor. yıtıklık ve kopma var.izlemedim acıkcası kavgadan dolayımı oluyor diye.yem yemiyorlar.cama carpıyor sersemleşiyor.hastalık olsa ne yapmamız gerekiyor.. ? diğer 2 tane hamile var ona bulaşıcak diye korkuyorum.

4. Sametdmn

Sametdmn

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Samet Duman
    Kuyruklarda kopan yerlerde kesık gibi olan yerlerde kızarıklık falan yok.

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman kavgadan güzel haber, zaten senin akvaryumun içi boş biraz doldur şimdilik rafya iyi olur saklanıp dinlenirler...;)

Sametdmn bunu beğendi.
  6. Sametdmn

Sametdmn

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Samet Duman
    Rafya yapmıştım koydum da salınım yapar diye cıkardım.şuan herşey doğal.Şimdi kavgadanmi oluyor diyorsun.:)

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kavgadan olduğunu tahmin ediyorum sadece, bunu esas sen gözlemleyip söylemen lazım...:)

8. Sametdmn

Sametdmn

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Samet Duman
    Oldu o zaman ben gözlemlemeye başlayayım. :)

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş