1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes & Neon Tetra

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Caudillo tarafından 27 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Caudillo

Caudillo

İsim:
    Hakan BEŞER
    Herkese iyi günler dileyerek aklıma takılan soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dün akşam akvaryumda balıklar koşturmaya başladı. Ben de merakla akvaryuma baktım ve lepistesimin doğurduğunu, yavruların da diğer avcılar tarafından kovalandığını gördüm. Doğum yapan lepistesi kaplumbağa akvaryumuna alarak kaplumbağayı da leğene aldım. Yaklaşık 15-20 tane yavruyu böylece kurtardım. Daha sonra akvaryumda bulunan 2 neon tetradan birinin karnının aşırı şişmiş olduğunu farkettim ve internetten yaptığım araştırma sonucunda hamile olabileceğini düşünerek yavruları koyduğum akvaryumu 2 ye böldüm. Neon tetraları da bu bölmeye aldım. Gece 3:30'a kadar uzaktan izledim fakat bir şey anladığım söylenemez. Sabah uyandığımda neon tetranın şişliği tamamen geçmişti ben de akvaryuma geri koydum.

Sorum şu; Neon tetra hamilemidir yoksa doğan yavrulardan fazla yediği için mi şişmiş olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Lepistes & Neon Tetra

Büyük ihtimalle fazla yediği içindir.

3. Caudillo

Caudillo

İsim:
    Hakan BEŞER
    Cevap: Lepistes & Neon Tetra

Teşekkür ederim Hakan Bey.

4. TETRACI_KARDEŞLER

TETRACI_KARDEŞLER

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    tetra kardeş
    Benim neon tetram yaklaşık 3 haftadır öyle sanırım hamile.

Sayfayı Paylaş