1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes ve kurbağa

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Farklı bir akvaryum dostu olsa ?

Sanırım canlı doğuran akvaryumlarına yeni açılımlar katmak zamanı. Lepistesim ile ne beslerim diye soran arkadaşlara ben kurbağa önerebilir miyim ? Akvaryumdaki hidistan cevizi kabuğunu sağiplendiğine göre sözüde geçiyor sanrım. Ne dersiniz yakışır mı ? Çok güzel renkli türleride mevcut.

2. Desert Falcon

Desert Falcon

O akvaryum pislikten bataklığa döner.

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Temel Hocam ben bu hikayeyi biliyorum... :)

O lepisteslerden biri o kurbağayı öpünce kurbağa "özel tür lepistes"e dönüyor... :D

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Nasıl yani Abdullah Hoca'm meraklandım şimdi. Tabi eğer kurbağa ve prens masalından söz etmiyorsan. olta: Hoca'm olta yok ciddi ciddi olurunu soruyorum çünkü gayet mutlu yaşıyorlar bir arada. saat:gif

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Temel abi bu kurbağa şu piyasada satılan beyaz afrika kurbağalarının ( ben onlara yolunmuş tavuk diyorum :D) albino olmayanı sanırım daha öncede pet shoplarda gördüm canlıdoğuran akvaryumlarında olabiliyor.Kurbağa ve prenses meselesine gelince bunlar su kurbağası bunardan bişey olmaz :D

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    İlginç. Bende akvaryumlarda farklı canlı türlerini severim fakat kurbağayı hiç düşünmemiştim abi. Birlikte sorunsuz yaşıyorlarsa neden olmasın. Bu iki canlıyı bir arada beslemek isteyen akvarist arkadaşlarımız da mutlaka vardır. İlk satılan kurbağa. Yok mu arttıran ? :D

7. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Arkadaşlar ,
    Bundan 20 yıl önce ben de canlıdoğuran akvaryumuma bataklıktan yakaladığım bir iribaş atmıştım. Akvaryumda çok güzel duruyordu...Ta ki büyüyüp evi keşfe çıkana kadar!
    Annem beni öldürecekti...!

8. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    :D Süper Uğur bey. Evi geziye çıktığını duymak benim açımdan kurbağanın akvaryumuma girme şansını sıfıra indirmiştir. :F

9. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Ozan Bey,
    O zamanlar öyle ithal minik kurbağalar yoktu. Benimki bildiğiniz vırak vırak öten dere kurbağasıydı...! :F

10. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ozan bu kurbağa sudan hiç çıkamaz tamamen su kurbağasıdır sorun çıkmaz toka:gif

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Canlı doğuranlarla rahatlıkla beslenebiliyor.. Bizde ki akvaryumcularda dikkatimi çekmedi yada hatırlamıyorum ama yurt dışında ki akvaryumcularda resimde ki gibi kurbağaların olduğu bir sürü akvaryum görmüştüm.. Kendi hallerinde sakin sakin takılıyorlar..

12. *KONT*

*KONT*

7/24 Suda yaşayabilen kurbağaların olduğunu bilmiyordum...Kayserideki meşhur Sivavs Caddesinde 11 adet yanyana, karşı karşıya akvaryumcu var.Onların hiçbirinde kurbağa yok. ağla:gif

13. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    İlginç bir şey : :F

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Belki o esnaflar kurbağayı sevmiyorlardır Sait. :D Üzülme kardeşim buda gelir buda geçer sen üzülme... :D

15. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    İlk defa duydum demek birlikte beslenebiliyorlar. :bilmem:

Sayfayı Paylaş