1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lepistes yardım edermisiniz

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde xundecidedx tarafından 26 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. xundecidedx

xundecidedx

İsim:
    ibrahim öztürk
    Ben birkaç gün önce lepistes balık aldım .Birkaç forum da okudum dişi balık cana yapışıp aşağı yukarı giderse doğum yapmak üzeredir diye. Acaba bu ne kadar doğru videosu aşağıda lütfen yardım edin video aşağıda izleyin lütfen bi yardım acaba ayırmalı mıyım?

http://hotfile.com/dl/99724990/effc19c/Video0037.3gp.html

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Yıllarca lepistes besledim ama doğumdan önce böyle bir hareket sergilediklerini görmedim. Genelde doğum yapcak olan canlıdoğuranlar zemine yakın yüzerler. Videoyu izleyemedim onun için blaığınız hakkında şuan bir şey diyemeyeceğim.

3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Doğum yapmak üzere olan lepistesler genellikle taban kısmında saklanacak bir yer ararlar. Sakin bir bölgeye gidip saklanırlar ve bu sırada çok hızlı solunum yaparlar.

Bir balığın sürekli olarak camda yukarı aşağı gezinmesi ise akvaryumda bir şeylerden rahatsız olduğunu habercisidir genelde.

Akvaryumunuzla ilgili bilgi verir misiniz? Ne tür balıklar var, kaç balık var, akvaryum kaç litre, filtre nasıl bir filtre?

taygun bunu beğendi.
  4. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Balıkları yeni aldığınızı yazmışsınız.Muhtemelen balıklarınız strese girmis.akvaryumsuyunuz ve ortam düzeninizde bir sorun yoksa işıkları kapayın 1 gün sonra balık rahatlar ve normale döner.akvaryumunuzda bol bitki bulundurmanız lepistesler için iyidir hemde yeni gelicek yavrularada saklınıcak bir yer sağlar.

5. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: lepistes yardım edermisiniz

Aynı sorun bende de oldu akvaryumun ışıklarını kapatıp akvaryumu ışık göremiyecek şekilde kapatabilirsiniz. Birkaç gün önce aldığınız için işe yarar mı bilmem.

6. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Söylediğiniz gibi balığım kuytu köşelerde bekliyor ve sürekli soluyor...
    Dün akşam doğurma girişiminde bulundu, sanırım...
    Ama ölü doğdu ve bir süre anüste yapışık kaldı...

Bazı forumlarda sordum bana iç parazit, kurt falan dediler. Bende ayrı bir akvaryuma aldım...
    Fakat 3 gündür bu şekilde sürekli dipte ve hızlı soluma.

Yem yeme girşiminde bulunuyor.
    Sizce akvaryuma ekleyeyim mi ?

Konu içinde konu oldu özür dilerim.

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Bence ana akvaryuma geri ekleyin... Önemli bir şey değil.... Doğuran lepistesler eğer canlı yem ile beslenmez ise felç geçirip ölebilirler...

8. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Sürekli dipte kalıyor ve hızlı soluyor...
    Diğer balıklarla pek ilişkisi yok...

Peki ekliyorum hemen.

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Bir de fotoğraf eklerseniz daha rahat tanımlayabiliriz...

Sayfayı Paylaş