1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes yavru cinsiyeti

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde ghostindahouse tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. ghostindahouse

ghostindahouse

Herkese iyi akşamlar
    Yaklaşık 2 sene önce lepistesim yavruladı. Ancak o zamanki tecrübesizlik ve imkansızlıklar dolayısıyla sadece 1 tanesi yaşatabildim ve o da endler lepistes çıktı zaten öyle olmasa o da çoktan ölürmüş.
    Her neyse ben bu lepistesi 1,5 sene yaşatabildim. Yerim olmadığı için tetrazon akvaryumuna koymak zorunda kaldım. Yaşı ilerledikçe pek de güzel olmasa da idare ettik fakat yalnızlık Allah a mahsus deyip 2 tane daha lepistes aldım. Onları da tetrazonların yanına koydum.
    Tetrazonlukta düşeni yemek kanundur. Benim endlerin kur yapmaktan yorulduğu bir anda yemişler. Lepistesler hamile kaldı haliyle. Sonra doğum yaklaşınca lepistesi eski 2 litrelik beta kabına koymak zorunda kaldım. Hava motoru ve taşıyla havalandırıp rafya koydum. 9 yavru aldım şubatın 13 ünde hiçbirini yedirmemek için yine tetrazon akvaryumuna koymak zorunda kaldım ve yavrular yetim kaldı hasta anneyi yora yora öldürdüler.
    Yavrulara 2 ay kapta oda sıcaklığında baktım (21°C) 3 günde bir sularını tülle süzdüm fakat canıma tak etti tetrazonlara (6 tane) 40 litrelik tank aldım yavruları da 10 litrelik akvaryuma aldım çok büyük değil ama yavrular küçük. kaba ısıtıcı koyamamıştım şimdi 26°C ye çektim. Çok uzattım galiba
    Ilk sorum şu: Sadece bir lepistesimin kuyruğu renklendi ama birkaç tane daha erkek var onlarda renklenir mi yoksa sıcaklığın az olduğu yerde yetiştikleri için çok geç mi kalındı?
    Ikincisi de aynı ana babadan yavruların yavruları da sakat olacak ama ayırmak istemiyorum çok da küçükler 3 ay bitti. Yeni bir erkek daha almalı mıyım soyu kırmak için

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bence ortada soy yok zaten kırık söylediğinize göre bence bişey almayın bu şekilde devam edin benim fikrim resim koyarsanız daha açıklayıcı olur diye düşünüyorum

Alparslan bunu beğendi.
  3. ghostindahouse

ghostindahouse

Çok hareketli oldukları için net çekemedim onun yerine video yükledim umarım nettir.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş