1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes Yavrularını Napmalıyım ??*

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde Lepistes02 tarafından 14 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Lepistes02

Lepistes02

İsim:
    Kemal
    Lepistes aldım 2 tane dişi hamile ikisininde karınları şişve siyah .. doğurduklarında yavruları fanusa alsam sorun olurmu Napmalıyım ? Yavruları ?

Nasıl Bakımdan geçirmeliyim Yardım Ederseniz Memnun Olurum ! saat:gif

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Fanus'ta ayrı bir ısıtıcı olması lazım ve iç filitre gerekli temiz su şartları için bu iki ekipman fanusta çok zor bence yavruluk alman daha mantıklı olacaktır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Lepistes yavrularını fanusa alabilirsin ama fanusa pipo filtre bağlaman gerek ve yine küçük bir ısıtıcı eklemelisin. Yavruları belli bir boya getirince akvaryuma almak mümkün. İlk etepta fanusun suyunu akvaryumdan doldurup ve azar azar su değişimi yapmaya devam edebilirsin.

4. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Eğer akvaryum bol bitkili değilse bence yavruluğa almalısın

5. Lepistes02

Lepistes02

İsim:
    Kemal
    Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim .

Fakat Benım Akvaryumumu Kendım yaptım .. Yani boyu 40.15 civarında fazla büyük değıl. Şuan İçinde 2 hamile lepistes ve 2 tane çöp balığı var !!

Gel Gelelım yavru konusuna. 15 GUN SNRA Doğucaklar büyük ihtımalle. Yavruluk alıcam fakat arkadaşımın yavruluğuk kullanmıştı yavrular akvaryuma sıçramış balıklar yemiş yavruları. O yüzden bnde yavruluk konusunda pek isteğim yok .

Peki Şöle olamaz mı dişi karnı çok şiştiğinde fanusa alsam doğursa ? Sonra Dişiyi Akvaryuma geri koysam Yavrular büyene kadar kalsa Fanusun İçinde ?????

--- Ekleme; ---

İşte Kendi Yaptığım Akvaryumum suan balıklar içerisinde. Filitresi Flan herseyi var.

Fanusda Gördüğünüz gbi.

6. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    O kadar biliyorsanız niye böyle konu açtınız lepistesler çoğu zaman doğurur. O yüzden yavruluk en iyisi . hem yavruluktan sıçrarlarsa fanustan da sıçrarlar.

7. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Cevap: Lepistes Yavrularını Napmalıyım ??*

Fanusu tavsiye etmem yavruluğun üstünü ince delikli hava girebilecek birşeyle örtebilirsiniz..

yasemin elif ve grafikdelisi bunu beğendi.
  8. methapor

methapor

İsim:
    Polat
  9. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Lepistes Yavrularını Napmalıyım ??*

Kemal,yavrunun yavruluktan atlama ihtimali yavruluk hava taşının üstüne gelmediği sürece ve iç filtrenin çok tazyikli çalışıp yavruluğu devirmediği sürece çok düşük bir ihtimal.Lepisteslerin bir kısmı(genellikle damızlık boylar)yavrularını yemezler.
    Faanus konusuna gelince,balığı yavruıluğa almanın amacı yavrunun diğer balık tarafından yenmemesidir,yavrulayacak balığınızı faanusa aldığınız zaman yavrularınız kendisi yiyeceğinde buda kesin çözüm değildir.Pastanelerden rafya denilen malzemeden alıp bir bıçak yardımıyla kıvır kıvır yapıp akvaryumunuzun bir köşesine vantuz yardımıyla tutturursanız yavru balıklarınız burada saklanablirler ve doğumdan sonra yavru balıklarınız tül yavruluğa alabilirsiniz.Birde faanusta ısıtıcı,hava gibi ihtiyaçları karşılayamacağınızdan balık strese girebilr.Saygılar

Sayfayı Paylaş