1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lepistesim doğumdan sonra böyle oldu

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Batuhan Erogul tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Merhaba arkadaşlar,
    Lepistesim 2-3 gün önce doğum yaptı, doğumdan sonra akvaryumda ölü balık gibi dolaşıyor. Ne yapmalıyım?

2. VolkanUZ

VolkanUZ

Yer:
    Çanakkale
    İsim:
    Volkan UZ
    Balığınızın yakından net bir fotoğrafını ekleyebilirseniz yardımcı olmak isterim hele bir de video imkanı olursa mükemmel olur.

3. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Yorgun düşmüştür. Benim görüşüm bu yönde bir kaç güne düzelir.

4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Balık doğumdan once erkekler tarafından oldukça rahatsız edilmiştir.Lepistesler hamile olduklarında bir salgı salgılarlar ve erkekler peşlerinden ayrılmaz,surekli rahatsız eder.Bu yorgunlukta birde doğum yapan canlı iyi bir bakımla eski formuna kavuşturulabilir.Ancak aşırı yorgun duşen bir balık yemden kesilip ölebilir.Ozellikle o balığın yem yemesine dikkat edin.Benim onerim doğum yapan balıkları karantina akvaryumlarına ayırıp,Eski formuna dondukten sonra ana tanka salmaktır.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    doğum sonrası dişilerin kondisyon kazanması için kaliteli kuru yemle yada canlı yemle beslerseniz kısa sürede toparlar , aksi takdirde ölümü kaçınılmaz.

Sayfayı Paylaş