1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistesim Doğurdu Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde murat1234567 tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. murat1234567

murat1234567

İsim:
    murat karaca
    Geçen hafta aldığım lepisteslerim dün gece doğurmuş.

Yavruları nasıl beslememiz gerekıyor tam olarak ne yerler ? saat:gif

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Lepistesim Doğurdu Yardım

Murat bey akvaryumdan genel bir kare eklerseniz daha net yorumlar yaparız. Ama genelde yavruların saklanması için canlı bitki veya rafya kullanılır. Sizde tankınızı bitkilendirmeyi veya rafyayı kıvırıp koymayı düşünmelisiniz.

Fotoğrafları bekliyoruz...

3. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay

Murat kardeş, artemia verebilirsin. Ben normal yem verdim, artemia verince çabuk büyürler. Lakin hamile oldukları zaman sırt tarafından kamburlaşıyorlar, en iyisi sen normal akvaryum yemi at.

4. Heydrich

Heydrich

İsim:
    Burak Ateş

Ben yavruları akvaryumun içinde bırakıyorum yavruluk hiç kullanmıyorum. Normal yemi iyice küçültüp atıyorum ama kullandığım yemler kaliteli. Tetranın yemlerinden iki üç çeşit ve bir de Gemma'nın Best Formula Tropical yemini kullanıyorum. 8 haftadan sonra üreme faaliyetine başlayacak kadar büyüyorlar. Ama çok önemli bir nokta var burada; dış filtre ve haftada %30 su değişimi. Su değişimi olmazsa balıklar çok zor gelişir. Kolay gelsin.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Lepistesler ve canlı doğuran diğer canlılar için akvaryumunuza ayrı bir yem kaynağı atmanıza gerek yok. Bitkili ise mikro yosunları, yem kalıntılarını ve parçalarını yiyeceklerdir. Ana tanktaysa yem sıkıntısı olmaz. Hızlı geliştirme derdinizde olmasın. Bırakın yavaş yavaş büyüsünler. Litre uygunsa yanıkta kalmazlar. Düzenli su değişimi her zaman önemlidir. Bol bitkili ve sağlıklı balıklar...

Sayfayı Paylaş