1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistesim Doğurdu...

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde cagdas. tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen
    Daha önce de konu açmıştım zaten.
    Lepistesim doğurdu. 10-15 arası yavru var.Ölü olan yok denecek kadar az şu anda 1 ya da 2 galiba.Ne yapmam Lazım.akvaryum 40 litre. ve su sıcaklığı 26 da sabit.saat:gif saat:gif saat:gif

2. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu
    Cevap: Lepistesim Doğurdu...

Ayrı bir yavruluk içine koyabilirsiniz.

3. sedatı_ego

sedatı_ego

İsim:
    sedat mutlu

Canlı doğuran balıkların genel özelliği iştahlı olmalarıdır . düzenli bir beslenme ile doğum sonrası balıklarınızı yavruluğa almadanda doğal sirkülasyon içerisinde yaşamalarını sağlayabilirsiniz . nasıl mı ? madem akvaryum fazla büyük değil akvaryumun bir köşesine yavruların rahatlıkla girebileceği sık bitiler koyarsınız böylece her doğum sonrası 3 balık dahi kurtulsa akvaryumun doğal bir döngüsü kesin olucaktır . sizin akvaryum şelale filitreyede uygun anladığım kadarıyla böylece akvaryum içerisinde az bir dalgalamada yavru balıklarınızın rahat edebileceği anlamına geliyor . Ben uzun zamandır canlı doğuran beslemiyorum fakat besleseydim şayet kesin sık bitki olayını yapardım çnk doğumlar 20-25 günde bir olucaktır sizde bir süre sonra uğraşmaktan sıkılacaksınız o yüzden dediğimi bir düşünün derim . kolay gelsin;

saygılar.

cagdas. ve reis bunu beğendi.
  4. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

Teşekkürler Sedat bey.

Sayfayı Paylaş