1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistesimim Doğurdu Lütfen Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ulasbilir tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Bugün lepistes balığım doğurdu 2 tanesini alabildim sadece ve yumurta sarısını verdim,yediler mi emin değilim eğer yemedilerse yarın saat 10-11 de artemia alacam ozamana kadar yaşarlarmı...

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ulaş heeyecanını anlıyorum. Sakin ol heyecan yapma. :)

Çok fazla yumurta sarısı verme. Yarın artemia alacaksın ama hemen çıkmayacak. 1 gün daha bekleyeceksin. Yarında damızlık balıklarına kullandığın yemi ezerek var. Az az sık sık yemleme yap.

3. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Peki öyle yaptım,yerlermi şuan 4tane bulduk yiyorlarmıdır ki ben pek göremedim :(

Kalbim çıkacak gibi hadi ölürlerse ana tank mahvoldu yapay bitkiler çıktı yarında gerçek bitki alacaktık, ama korktuğum şu
    1-anneleri deli gibi sağa sola yüzüyor bidona koyduk bir şey olurmu karnında daha var gibi hala siyah ama çok az şiş belli bile değil
    2-yavrular ben görmedim ama yemişlermidir yem?

4. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Birde dişinin çok kortktuğu belli napabilirim stresten gerisini doğurmuyor xS

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yemişlerdir yemişlerdir merak etme. Benim balıklarım 1 hafta aç kaldı bişey olmadı maşallah...

Bidona almasaydın keşke zaten stresliydi balık iyice artmıştır stresi :( Bidondaki su akvaryumdan alındı değilmi ?

6. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Evet çoğu akvaryum birazı dinlenmiş şimdi çıldırdı zaten halsizdide etraftan çıkmak için hırpalanıyor stresini nasıl azalta bilirim birşey varmı bir renk,eşya,yiyecek gibi :(

7. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Işıkları kapatsam birazdaha su eklesem olurmu?
    Bidonda ısıtıcıda yok ısıtıcıda zaten çalışmıyor, Adanada olunca tabi havada çok sıcak...
    Yavruları unuttum şimdi annenin stresi benide strese soktu off keşke beni anlasa...

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Işıkları açmayın hiç yanına yanaşmayın. Sanırım şuanda damacanada anne. Anneyi akvaryuma bırakın yavruları alıyorsanız damacanaya alın. Yada rafya kullanın yavrular saklanır...

9. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Anneden yavruları almamız gerekir arada kontrol ettimde stresten gerisini doğurmamış heralde 10-15 tane daha kaldı çıkarmadığı,akvaryuma koysam diğer dişiler ve erkek kovalıyor bende 1 hafta damacanada(bulursam daha güzel biryerde)bakacam ;

Adres : http://www.akvaryumportali.com/threads/666-lepisteslerde-Üreme-hamilelik-ve-doğum

Doğum sonrası yamulmuş ve tekrar hamile kalmış dişi bir lepistes

:cool: Bildiğiniz üzere, doğum sonrası bazen dişi lepistesler ölmektedir. Bunun nedenleri olarak :
    -Dişinin hamilelikte çok yıpranması
    -Yetersiz besleme
    -Su değerleri
    -Isı değerleri
    -Doğum esnasında strese girmesi ve erkek balıkların saldırması
    -Akvaryum suyunda bulunan iç parazitler ve mikrobik hastalıklardır.

Doğum yapan lepistesinizin ölmesinde genellikle en etkili olan neden iç parazitler ve mikrobik hastalıklardır.
    Hepimizin bildiği üzere canlıların mikroplara en zayıf olduğu an ağır yaralanma, vücudun su ve kan kaybetmesi veya geçirdiği ağır hastalıklardır. Bu nedenden ötürü, doğum yapan lepistesin, hamilelik süresince harcadığı efor ve biyolojik değerler sonucu, dişi lepistes iç parazitlere ve mikrobik hastalıklara yenik düşmektedir. Bu durumu kısmen de olsa engellemek için, dişinin hamileliği esnasında vitaminler kullanabilirsiniz ( Ayrıntılı bilgi için bkz : Canlı Doğuranların Tedavisinde Kullanılabilecek İlaçlar )

10. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Birdaha erkek hırpalamasın ve halsiz yeni doğurmuş rahmi yamulmuşken birdaha hamile kalmasın diye doğum yapınca başka bir yerde 1 hafta proteinlerle bakacam aklımda bir tarif var

Spiriluna , havuç , muz , kaynatılmış ıspanak , elma ve bezelye karışımı

11. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Şimdi(Sabah) baktığımda yavrular sarılaşmıştı,dün akşam yumurta vermiştim ondan olabilir mi?

Sayfayı Paylaş