1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistesler İçin Takviye Yemler...

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Cardinal tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    Selam arkadaşlar. Küçük tankımdaki lepistesler için bazı önerilere ihtiyacım var. Biraz önce okuduklarım doğrultusunda ıspanak haşlayıp verdim veletlere. İlk başta yemediler fakat 2 dakika sonra bir baktım ki hepsi üşümüş löp löp götürüyorlar. 5x5 cm büyüklüğündeki ıspanağı 3 saat içinde komple bitirdiler. Şimdi sorularım geliyor.

1- Ispanak haftada kaç kez vermem gerekir,verdiğim büyüklük iyi mi? Fazla olmasın, çatlamasın hayvanlar.
    2- Yine okuduğum kadarı ile bezelye verenlerde varmış. lepisteslerde gerekli midir, işe yarar mı, ne miktarda ve ne şekilde vermem gerekir?
    3- Yemlik karides, uskumru, tavuk, ciğer vb türlerle beslememde sakınca var mıdır, ne miktarda ve ne şekilde vermem gerekir?
    4- Ispanağı haşladıktan sonra cezvede yarım çay bardağı ıspanak özlü yeşilimsi su kaldı, bu suyu akvaryuma vitamin takviyesi olarak eklemem de sakınca var mı? Öğrenmeden yanlış olmasın diye koymadım.
    5- Sizin bildiğiniz veya kullandığınız bu tarz takviye gıdalar nelerdir? Sarımsak falan koyanlar olduğunu okudum.

Önerilerinizi bekliyorum...
    İyi eğlenceler...

2. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    Yok mu yardımcı olabilecek kimse?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bezelye, ıspanak vb sebzeleri haşlayıp haftada bir yedikleri kadar vermek iyidir çünkü akvaryum da ki balık sayısını bilmiyoruz 5x5 diyorsunuz ama dediğim gibi balıkların yiyecekleri kadar verirseniz iyi olur, sebzeleri haşladıktan sonra kalan yeşil suyu akvaryuma dökeyim mi bir yararı olur mu? diye sormuşsunuz, dökmeyin derim, yiyecek konusunda da fazla teferruata gitmeyin su bozulursa balıklar ölür, taze olan her şeyi yerler verebilirsiniz...

4. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    Teşekkürler anladım. 1 erkek, 4 dişi lepistes var.

5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Alparslan kardeşim gerekli cevapları vermiş, ben bazı ilaveler yapmak istiyorum. Brokoli, karnabahar,marul, kırmızı yağ biberi, bakla gibi sebzeleri de haşlayarak verebilirsin. Sarımsağı iyice döv, pul yemlerin ile harmanlayarak ezilen sarımsakların pul yemlerine yapışmasını sağla. Bu şekilde balıklarına verebilirsin.
    Evinize alınan balık, karideslerin kılçığı alınmış etlerini ezerek, varsa havyarlarını da verebilirsin. Ayrıca haşlanmış yumurta sarısı da tam bir protein deposudur.Tavuk ve ciğer hiç denemedim. Bu yemlerin 2-3 saat içinde yenmeyenlerini akvaryumdan çıkarmalısın.

Cardinal ve Alparslan bunu beğendi.
  6. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli

Teşekkürler Hüseyin bey. Arada hepsini denerim.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Vallahi ben palamutun bir lif etini bıçakla çıkardım, yıkadım, koydum saniyeler içinde moliler ve lepistesler yedi bitirdiler. :D Salatalıkta tırtıklıyorlar.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Sayılanlardan sadece havyarı denemiştim. Balıklar resmen deliriyorlar. Hem üretkenlikleri artıyor hemde belirgin bir boylanma oluyor.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş