1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistesler Durgun-Acil Yardım Edebilecek

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde atilla (albino gold) tarafından 23 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı
    İyi günler arkadaşlar.

Akvaryumumda Lepistes ve Albino gold balıklarım var. 1 hafta önce iç filtre yerine dış filtre kurdum. Birkaç gün sonra lepistes balıklarım çok durgun hale geldiler özellikle erkekler kuyruklarını kullanamaz gibi davranıyorlar çok hareketsizler. Motoru da balıkları yoracak kadar çalıştırmıyorum. Bir de akvaryumda yosun oluşması başladı.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Lepistesler Durgun-Acil Yardım Edebilecek

Öncelikle iç filtre yerine dış filtre kurmakla bu sorun oluşmaz. Ancak dış filtrenin malzeme dizilimi ve neler kullanıldığına bağlı olarak sorun olabilir. Yosun oluşmasının da filtreyle ilgisi yok.

Bu işlemler sırasında akvaryumun tabanı çok ellendi mi, köklü bir temizlik yapıldı mı ve filtrede hangi malzemeler var?

3. SONADOR

SONADOR

İsim:
    cem akkoca

Yosun oluşması fazla ışık veya suyun dengesizliğinden olur.Dış motorunuz yeterince temizlik veya yanlış dizim sonucu tam verimli olamaya bilir.Lepisteslere gelince dış görünüşlerinde bir sorun var mı? kuyruk erimesi gibi parazit gibi.Lepistesler aşırı ışığı pek sevmezler hele birde su altı kamba kullanıyorsanız bunlar olabilir veya beyaz florasan.Akvaryumunuz hakında daha çok bilgi verirseniz bizde size daha çok yardımcı olabiliriz.

4. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyorum. lepisteslerim düzeldi. sebebine gelince iç filtreden dış filtreye geçince dış filtrenin suyu iyi temizlemeden kaynaklan ani su değişimi balıkları şoka uğratmış. şuan çok iyiler süper bişeymiş bu dış filtre

5. M.Efe.Ceylan

M.Efe.Ceylan

İsim:
    mert efe ceylan

Balıklarının düzeldiğine sevindim:) dış filitre düzgün kullanım ve kurulumda çok faydalıdır iç fikitrenin 3 katına kadar çıkan performanslar gösterebilir birde lamban beyaz değilde hafis sarı olursa daha iyi olur lepisters besliyen biriyim bende 120 lt hacimli bir akvaryumda. ama sarı florasan bulmakta zorlanabilirsin bende zorlandım çözümü başka şekilde buldum 6w ufak (10cm) kadar pembe bir lambayla birlikte akvaryumunun kendi beyaz lambasını çalıştırırsan ışık yumuşar ve balıklarının sağlığı dahada iyiye gidebilir

Yardımcı olduysam ne mutlu :)..

6. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

Teşekkürler arkadaşım, çok sağ ol.

7. M.Efe.Ceylan

M.Efe.Ceylan

İsim:
    mert efe ceylan

Rica ederim gelişme olursa haberdar et elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. :crazy1::crazy1:

8. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

Sizde özel tür Lepistes var mı?

9. M.Efe.Ceylan

M.Efe.Ceylan

İsim:
    mert efe ceylan

özeltürden kastınz nedir?? normal yerli ve birazda ital var bunu haricinde tür yok ama bunların arasına kaynamışsa bilemem :))

Sayfayı Paylaş