1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepisteslerde Bir Hastalık Var

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Onlylepistes tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Onlylepistes

Onlylepistes

İsim:
    Burhan yurtseven
    Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ismim Burhan.
    Yaklaşık 8 aydır lepistes besliyorum. 3 tane akvaryumum vardı. 2 tane 20 litre 1 tanede 10 litre.
    10 litrede yavruları büyütüyordum, 20 litrenin birinde yetişkinler, diğerinde de hırçın hamileleri tutuyordum. Sonra baktım ki böyle olmayacak kablo karışıklığı vs. gittim 100 lt bir tank aldım. Bu arada abimin akvaryumundan da yaklaşık 30 tane yetişkin lepistes geldi. Şu an tam olarak 50 lepistes 14 adet kardinal neon 5 çöpçü ve 3 vatos mevcut. 10 tanede elma salyangozu.. Fakat şu aralar bi hastalık sardı! Balığım felaket derecede zayıflıyor, solungaçları kızarıyor gözleri çukurlaşıyor. Sabah kalktığımda hayvan bembeyaz olmuş ölmüş vaziyette buluyorum. En son of ocean free PRO aldım bugün.. 5 damla damlattım. Ekstradan sarı vitamin kullanıyorum. Arada bir ıspanak haşlayıp veriyorum.. 200'ün üstünde yavru alıp büyüttüm şu ana kadar. Birden ölümler başladı.. Neden ? Ne yapabilirim ? Ayrıca hala yavru almaya devam ediyorum bir sürü yavrum var..

saygılar.

2. Onlylepistes

Onlylepistes

İsim:
    Burhan yurtseven
    Niye cevap yok :(

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldin öncelikle bir genel foto ekleyebilirsen akvaryumdan güzel olur. Hasta olan balıklardan da yakın çekim bir foto.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz hastalık konusunda akvaryuma eklenen yeni balıklara dikkat etmeli, bu yakında başka bir yerlerden bir şey aldınız mı? Bir damla su bile hastalık girmesine yeterli.
    Öncelikle balıkların yakın resmini atarsanız yardımcı oluruz, birde akvaryum hakkında genel bilgi...

Sayfayı Paylaş