1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepisteslerim ölüyorr :((

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kirlisiyah tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. kirlisiyah

kirlisiyah

Merhabalar siteye yeni üye oldum arkadaşlar saygılar:gif bundan bir kaç gün önce küçük olan iç filtremi değiştirdim atman marka iç filtre aldım.Akvaryumum 65*32*25 ebatlarında.4 lepistesım vardı.İç filtre değişiminden sonra lepisteslerim ölmeye başladı.İç filtrem biraz güçlü bundan olabilirmi ?? Ve bir sorum daha vardı dün 2 plati aldım.Hangi balıklarla yaşar yardımcı olursanız cok sevinirim..Sağolun.

MD.1

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ic filtre degisiminden sonra baliklarin olmesi zor bir ihtimal. Tabi cok guclu akinti yapip asiri yormadiysa ? Plati canli doguran turleriyle karma olarak bakilabilir. Akvarumunuzun akintisini kontrol edin ve mumkunse damacana su ile su degisimi yapin.

Gecmis olsun...

Cep mesaj...

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Bende ölüm sebebini motora bağlamıyorum. Ama motoru değişirken elinizde esans, parfüm gibi bir şey sürülmüşse balıklar bundan zehirlenmiş olabilir.

4. avci36

avci36

acaba yeni taktığınız filitre daha önce kullanılış olabilir mi? başka bir akvaryumda filan. her ne kadar düşük bir ihtimal bile olsa sonuçta olabilir?

5. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Motor büyükse yorar.eğer oksijen onunla sağlanıyosa daha fzla oksijen,su hareketi,yüzeyide dalgalandırdıysa uçan C02 yüzünden ph oynama yapmış olabilirmi? saat:gif

6. kirlisiyah

kirlisiyah

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.. pardon:gif Akıntıyı ,dalgayı en aza indirdim.. İşin Tuhafı platilerde ilk aldıgım gün çok hareketlıydi. Dün ve özelikle bugun çok durgun hayırdır inşallah :((( cok sağolun tekrardan arkadaslar :hepiniziseviyorum:

------------------Profil eksik...

M.D.2

7. safak

safak

Filitreden öldüklerini pek zannetmiyorum ama Muhammed Ali'nin dediği gibi akvaryuma elinizi sokarken parfüm, sabun veya filitreyi temizlemeden koyduysanız filitrenin süngerini temizlerken sabun vb. birşey bulaştıysa ihtimaller arasında. Platiler ile bütün canlı doğuranlar rahat yaşar.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Akvaryumunuz ve yaptığınız müdahaleler hakkında biraz daha bilgi verebilirseniz aslında iyi olur.. Şafak'ın dedikleri kimi zaman gözden kaçan durumlardır ama aslında çok dikkat edilmelidir.. İç filtrenin suyu dalgalandırması ve co2'yi uçurması gibi durumlar ph'ta can alıcı bir oynama yapmaz.. Su eklemesini nasıl yaptınız , ne zaman yaptınız , tabanı çok kurcaladınız mı vs ? Dediğim gibi asıl cevapları tanka son yapılan müdahaleleri yazdığınızda verebiliriz..

9. kirlisiyah

kirlisiyah

Üste üste ölümlerden sonra suyu değiştirmeye karar verdım. Akvaryumun 4de 3 ünü değiştirdim ve şuna dikkat ettim asla parfüm esans gibi şeyler yok akvaryumun etrafında ama bir şüphelendığim sey var ki bugüne kadar aldığım aksesuarları bile yıkadım hep. İç filtremi yıkamadan koydum. Onda mı yoksa ?

Sayfayı Paylaş