1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepisteslerim

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde yasemin elif tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Lepisteslerim

Lepistes videonu çok beğendim Yasemin inan. Lepistes balıkların gerçekten çok güzeller iyi seçmiş ve iyi bakmışsın kutlarım seni.

3. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Buna sevindim. Ne zamandır bunu elde etmeye çalışıyordum. Balıkların rengi aslında normalden daha parlak ve güzel. Kıpır kıpır olduklarından ve video yada fotoğraf makinesi olmadığından (kaliteli değil, telefon) dolayı biraz solgun gözüküyorlar ama ilerde, biriktiriyorum, en azından iyi çekim yapan bir makine alacağım. Balıklarım sağlıklıysa ne mutlu bana...

saygılar:gif...Saygılar...saygılar:gif

4. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
  5. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Bir şey sorabilir miyim? Ben akvaryuma koyduğum mozaik ama keskin olmayan camları, kalan son iki yapay bitkimi, taşları çıkaracağım. (dallar yapraklar hariç her şey) (balık kalacak :D) Tabanı ve kenar camları bir de karşı camı java mossla kaplayacak, alt kısmına dalları ekleyecek, eklenir ve bitkilere zararı olmaz ise taşları eklyeceğim. Bu bitki için ışık, kum vs. neler gerekli?? Bir de lepisteslere uygun mu veya bettama?

6. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Bu yazıyı yazdıktan sonra biraz düşündüm araştırma yaptım da java moss SADECE kütükler vb. şeylere sarılarak büyüyormuş. Ben de altına en az pürüzlü ve akvaryumun tabanı kadar bir tahta, kaya parçası falan koyacağım. Gereksinimleri neler?

7. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Yine yukarıdaki yazıyı yazdıktan sonra biraz düşündüm. Şöyle düşündüm;

"Bak Yasemin, sizin eviniz müstakil, mart, nisan, en fazla mayıs ayında apartmana taşınacaksın. 50 - 60 Litrelik yeni bir akvaryum alacaksın.
    1. Aldıktan sonra java mosslarının biraz daha büyüyüp akvaryumu sarması gerekecek.
    2. O zamana kadar bir de dişi betta eklenecek.
    3. 3 tane akvaryumu oraya kadar taşıyacaksın. Taşımazsan da dekor, falan yok olacak, taş taş üstünde kalmayacak, üstelik tüm balıkların strese girecek.

****Bunları çok kolay önlersin. Bursun (daha önce bahsetmiştim, kazandığım sınavdan gelecek olan) zaten 270 Lira. Taşınmaya yakın geliyo. Bununla 100 Litrelik bir akvaryum al. En fazla 120 Lira falan olur.
    25 Litreye 3 paket taş yetti. Sen 100 Litreye 15 paket kum al. İçinin filtresini al. Kayalar al. Arka fonunu al. eee balıkların kaya sevenlerden olacak.
    Geriye sana neler kalacak bi bakalım;
    *İç filtreden yapılmış şelale filtre
    *Kum aldığın için geriye kalan siyah taşlar
    *Isıtıcı
    *25,9 ve 8 litrelik akvaryumlar

Şelale filtren üreme dönemi hariç bettalara takılacak.
    Siyah taşlar kumun üstüne serpilecek.
    Isıtıcı 1 tane daha alınıp 100 Litreliğe takılacak.
    9 Litrelik yavrular için diğeri biraz dursun

Aaa! Bak lepistesleri unuttum. Eğer yeterse onlara ayrılacak yetmezse satılacak ve hediye edilecek.

Akvaryum nasıl olacak. Örneğin kayalık seven beğendiğim bir balık türü en az 40 litrede yaşarsa 40 litresi onların, 20 Litresi dişi 20 Litresi erkek bettanın, kalan 20 litrede lepisteslerin ve sınırı geçen diğer lepistesler hediye edilecek.

8. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Arkadaşlar, sayın üyeler ben ciklete karar verdim, kayalıkları mı sever yada bu hacimde bir akvaryumda besleyebilir miyim?

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

25 litreye ciklet hiç ama hiç olmaz... Onda pek rahat lepistes de beslenmez aslında...:stop:

10. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Yeni bir konu açtım zaten 200 Litre diye. 25 Litrede şu anda lepistes besliyorum. Ama ilerde 200 Litrede böyle olacak;

Sayfayı Paylaş