1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepisteslerime neler oldu?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde barisy tarafından 21 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Lepistesleri usülüne uygun olarak ilave ettiğimde hepsi bi köşeye gidip iç filtreye doğru çıkmaya başlayıp hızlıca iniyorlardı.Işığı iyice kapattım.Dörtü lale mercanının yanında dolaşıyor . Ama hala biri üste çıkıp hızlıca iniyor... Şimdi biraz sakinleştiler ama bunun nedeni nedir?saat:gif

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Balıklar strese girmiş gibi görünüyor. Sera aquatan ilave et biraz. Birde alışıncaya kadar ışığı açma. Eğer akvaryum çevresinde çok fazla hareket varsa önünü bir süre bir şeyle kapat. Bir süre sonra alışacaklardır.

barisy bunu beğendi.
  3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Biri hala aynı şeyi yapıyor ama odadaki ışıkları söndürdüm önünü kapatacağım..Lepistesin yemek alışkanlığı nasıldır? Günde kaç öğün vericem ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryuma yeni adapte edilen balıkların tipik bir alışma evresi hareketidir aşağı yukarı yüzme eğilimi. Bu normal karılanmalı ve endişe etmemelidir. Lepisteslerinizi günde sabah, öğle ve akşam besleyebilirsiniz. Yavru balıklarda ise daha az porsiyonlarda ama daha sık beslemek gerekir. Erişkin iseler günde 3 kez yeterli. Karışık besleyebilirsiniz ve ara sıra artemia gibi canlı yem ile beslemek faydalıdır.

5. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Ben öğlenleri evde olmuyorum ama 2 öğün beslesem olur mu??

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Olur olur. Günde 1 öğün bile yetecektir. Balık açlıktan kolay kolay ölmez. Ama fazla yemesi her zaman için tehlikedir. Önemli olan kıvamında bırakmak...

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Bana yardım eden herkese teşekkürler

--- Ekleme; ---

Herkesi sıktığımı biliyorum ama son bir soru soracağım:
    Erkek mi dişi mi olduğunu nasıl net olarak anlarız??

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Genelde erkeklerin kuyrukları ve renkleri çok daha renkli oluyor. Renksiz ve mat renkli olanlar ise dişi ;)

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Teşekkürler yardımlarınız için.

Sayfayı Paylaş