1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lepisteslerimin kuyrukları eridi

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde tedbir tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. tedbir

tedbir

Öncelikle herkese selamlar.
    Ben hobide çok yeni sayılırım.Lepistes besliyorum,yaklaşık 30lt akvaryumumda 4 balığım var.genel sayı altıyı geçmedi.Bu kuyruk erimesi illetinden dolayı 2 balığımı kaybettim.ve şuan anaç 6-7cm lik balığımın kuyruğu ortadan yırtılmış.Akvaryumcudan aldığım şimdi ismi aklımda değil(ilaçda değil) ilacı kullanıyorum ama ilaç daha önceki balıklarımı kurtarmamıştı.Şuan hasta olan balığım sürekli su yüzeyinde ve belli bir kösede duruyor.yem e saldırmıyor.
    İlaçlama dışında yapabileceğim konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü balığım şuan hamile en fazla 10 günü var. çak:gif

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Su değişimi yaparak ısıyı biraz yükseltin ve contra ichtio isimli mavi ilacı kullanabilirsiniz, hastalık yok olduktan sonra kuyruklar çabuk iyileşir ama iş hastalığı def etmekte.

3. tedbir

tedbir

ilaç kullandım zamanında ama ikisini kurtaramadım,tek denemediğim ısıyı yükseltmek.
    akvaryumun içinde 2 dal bitkim var.latince ismini bilmiyorum ama çınar şeklinde. bu bitkilerdn kaynaklanıyor olabilirmi? zaman zaman bozulmuş yapraklar suda yüzüyor.
    Bir sorum daha olacak bitki fazlasıyla uzadı,makasla kessem yarısından çürür mü ?

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mümkünse balıklarınızı başka bir akvaryum alınız (tabii ikinci bir akvaryumunuz varsa). Yoksa eğer aynı akvaryumda iki günde bir bir miktar su çekip taze su ekleyin. Yemlerinize vitamin takviyesi uygulayın. Mevcut ısıyı 2 derece daha yükseltin. Sorun düzelecektir inşallah.

Saygılar...

5. tedbir

tedbir

yaptığım müdahalelere rağmen kurtaramadım malesef,iki haftada üçüncü oldu. bütün akvaryumu yıkamayı düşünüyorum,ilaç falan işe yaramadı sorun materyallerde sanırım.
    yada nazar değdi :hasta:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Ufak akvaryumlarda balık bakımı daha zordur.. Artan yemler , balık dışkısı filtrasyon yetersizliği ile birleşince hastalıklar peşi sıra gelir.. Haftada 1 yarı suyu değiştirmeli filtrenizide temizlemelisiniz.. Çabuk kirlenir buda hastalıklara davetiye çıkarır.. Ne yazık ki balık hastalıklarını tedavi etmek için mevcut ilaçları kullanmamız bile onları kurtarmamıza yetmiyor.. Hastalık geç farkedildiğinde ufak tanklarda balığı çok daha çabuk ölüme götürür..

Sayfayı Paylaş