1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepisteslerin hepsi su seviyesinde

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde hayriaksoy tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Arkadaşlar Merhaba ,
    3 gün önce üreticeden aldığım damızlık altı balıkların bugün saban 1tanesinin öldüğünü fark ettim şuanda lepisteslerin hepsi su yüzeyindeler ve kuyrukları büzüşmüş durumda bilgisi olan varmı ?

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Akvaryumunuz ne zaman kuruldu?

3. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Hayri suyun rengi ne derecede sarı ?

4. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Mesut akvaryum yaklaşık 3 hafta önce kuruldu..Emir az bi sarılık var suda ama normal olduğunu düşünüyorum.

Ve şuanda yaklaşık 15 tane yavru var daha yeni

5. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Amonyum patlaması diye düşündüm bu yüzden sordum su renginide,tanka balıkları nasıl ekledin ?
    Havalandırman ne durumda var ve çalışıyor mu ?
    Üreticinin bu balıkları ne tür suda beslediği konusunda bilgin var mı ?

6. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Nerdeyse 1 saat poşetiyle suda bekledi havalandırmada sorun yok uzun yılladır akvaryumla uğraşıyorum ilk defa böyle ölüm gerçekleşti...

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Su yüzeyinde olmaları oksijen yetersizliği veya amonyak fazlalığından olabilir. Dinlenmiş suyla biraz değişim yapmakta fayda var.

8. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Tankta bitkilerde mevcut. Amonyak fazlalığını nasıl öğrenebilirim.

9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    En garantisi test kitleriyle. Eğer ilk eklenen balıklar bunlar ise sistem kaldırmamış olabilir. Su değişimi iyi gelecektir.

10. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Beklettiğim su vardı değişim yapayım biraz bakalım nolcak değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Suyun renginin sarılığındanda öğrenebilirsin Hayri. Mesut'un söylediğine katılıyorum tankının su değerlerinde bir problem var daha öncede söylediğim gibi. Birde bir tavsiyede bulunmak istiyorum sana, poşetle bekletmek yerine kendine beyaz ufak bir kova edin,akvaryumcunun suyu ile birlikte bu kovaya koy aldığın balığı daha sonra kendi tankından yarım saat ara ile bir çay bardağı su ekle akvaryumcunun su ile kendi tankından aldığın suyun aynı seviyeye geldiğini düşündüğünde tanka ekle.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Fikir güzel Emir teşekkürler. Daha eve gidemedim umarım başka kayıplar yoktur yaklaşık içinde 15 tane daha yeni yavru var onlara bir şey olmamış.

13. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    7.ci balığımda öldü :(

14. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Günaydın Hayri
    Yaptınmı su değişimini ?

15. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Su değişimini gerçekleştirdim fakat sabah 2 tane daha kaybım oldu.Yavrularda hiç bir şey yok.

16. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Bu kadar balık kaybı ya filtrasyon yetersiz,yada su değerleriniz çok kötü.Sera aquatan kullanmakta,Filtrasyonu artırmakta fayda var derim.

17. hayriaksoy

hayriaksoy

İsim:
    hayri aksoy
    Üreticiden alırken söylemişlerdi içinde ithal balık varsa sorun olabilir diye(2 Lepistes petshop tan) aklımda ki tek soru işareti bu var... doğru mudur ? Bilgisi olan var mı ?

Sayfayı Paylaş