1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lepistesteki kuyruk kapanması...

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde SAMET4100 tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. SAMET4100

SAMET4100

İsim:
    samet kardüz
    Ewet değerli üstadlarım. Başlıktada belirtiğim gibi lepisteslerim genellikle erkeklerde kuyruk kapanıyor,yem yemiyor ve bir müddet sonra da ölümler gerçekleşiyor.Acaba sorunu nedir?

Akvaryum: 200 litre olup, bitkili bir akvaryumdur. 100*40*50h'dır.
    tetra tech dış filtre mevcut.Ve bitkili bir akvaryumdur.
    Mayalı sistem kullanmaktayım. ısı 25-27 arasıdır.
    İlaç kullanmıyorum.
    Akvaryumda:lepistes,platy,cüce vatoz,elma salyongozu,karides,çöpçü ve bol bitki bulunmaktadır.
    SORUN NEDİR? Herkese şimdiden teşkkür ederim. sağlıklı balıklar.......

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Samet merhabalar kardeşim.

Öncelikle geçmiş olsun. Bu durum ne zamandır akvaryumunda var ? Hastalık belirtisi görüldğünden itibaren ölüm nekadar zamanda gerçekleşiyor ?

Bu arada sen bitkiliye nezaman geçtin yaa?? :)

3. SAMET4100

SAMET4100

İsim:
    samet kardüz

Sağol abi teşekkür ederim.Bu durum yaklaşık olarak 1 ay kadar oluyor.Yani 200 litreyi bitkiliye çevirdiğimden beri.
    Daha önce 90 litrelik bir akvaryumda idi. Ama bir sorun yoktu. Ne zamanki 200 litreye kurdum,ölümler gerçekleşmeye başladı.Ve genellikle dişi lepisteslerim ölüyordu,Şimdi ise erkekler de ölmeye başladı.
    Hatalık belirtisinden itibaren 3-4 gün içinde ölümler gerçekleşiyor.Dışarıdan hiç bir şekilde balık ilavesi yapmadım.

Abi güleceksin ama malawileri öldürdükten sonra bitkiliye başladım.En azından parça parça ölüyor. Az hırpalanıyorum. Malawideki gibi birden canım yanmıyor....

Sayfayı Paylaş