1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepites Balığı iyi Ama

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde mimoza tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. mimoza

mimoza

İsim:
    Sevil Turp
    Herkeze merhaba daha oncede yazmistim lepites besliyorum daha yenide yavrularo oldu ama bu arada ciklet baliklarina merak sardim balik beslemeye yeni basladigim icin sizce besleyebilirmiyim ve yavru alabilirmiyim bu balil turunu bilenler biraz bilgi verebilirlermi

2. NIHKAR

NIHKAR

Yer:
    istanbul
    İsim:
    NİHAT KARAN
    Merhaba, Lepistesle Cikleti aynı akvaryumda besleyemezsiniz diyelim lepistesten vazgeçtiniz, akvaryumun boyutlarıda önemli en az 150 litre olması lazım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Tunay

Tunay

İsim:
    Tunay
    Lepistes ile ciklet aynı yerde beslenilmez cikletler sert balık oldukları için lepisteslerde yaralanma yada ölüm gerçekleşir.

Alparslan bunu beğendi.
  4. collastik

collastik

İsim:
    Samet Celikbilek
    Kardesm bisi olmuo bak bende yasıo bunlar balıgı canavar yaptı valla yasıo herkez kendı kafasında.

Ekli Dosyalar:

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Katılıyorum yaralama dışında yaşadıkları su şartları da çok farklı lepistes yumuşak su sever ciklet ise sert sever.
    Burada amaç canlıya eziyet etmemekse sevdiği su şartlarına göre akvaryumun dizaynı ve su şartlarını iyi yapmak ve böyle kurulan akvaryum canlıları ile uzun vadeli problemsiz, uğraşmadan devam eder. Tabi ki iddia üzerine çeşitli balıklar değişik ortamlarda kısa vadede yaşatılır vede bildiğiniz gibi ölümler onun arkasından hastalıklar başlar sonuç da hüsran ve akvaryumdan soğuma ile hobi başlamadan zevkini çıkarmadan the end olur...:)

6. m.taha koca

m.taha koca

İsim:
    m.taha koca
    Eğer kendi alanlarini cizip kendilerince yasiyorlarsa bi sorun olmaz inşallah. Kameram pek iyi değil.

7. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Lepisteslerle bir arada beslenebilecek ciklet türleri sınırlıdır.

Cüce Amerikan cikletlerini bol bitkili ve hacim olarak iri bir akvaryumda lepisteslerle birlikte bakabilirsiniz. Bunun dışında olmaz.

8. m.taha koca

m.taha koca

İsim:
    m.taha koca
    Tabiki ama bazı istisnalar var mesela benim lepistesler japonlarla gayet iyi yaşıyor ve 2 tane melek balığı var imkansız gibi

9. m.taha koca

m.taha koca

İsim:
    m.taha koca
    Collastik bey bu en sağ taraftaki şişe ne işe yarıyor?

Sayfayı Paylaş