1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepsitesimin Kuyruğu yenmiş :((

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde BAFRALI tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. BAFRALI

BAFRALI

Arkadaşlar dün akvaryumuma balık aldım yeni 15 gündür boştu akvaryumum bu hobiye yeni başladımda :D neyse sorunum şu dün bu balıkları ekledim :

3 adet lepsites
    2 adet vatoz
    2 adet çöpçü
    2 adet melek
    2 adet orta boyda japon
    1 adet beta,

Sabah kalktığımda dişi lepistesimin kuyruğu yenmiş gördüm acayip moralim bozuldu sanırım japonlar yaptı yada melekler sizce ne olabilir. huh:

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bu balıklar bir arada yaşamk için uygun değiller :uyari: Beta ve japonu çıkarmalısın. Büyük ihtimalle beta yemiştir.

3. BAFRALI

BAFRALI

Tamam japon balığını çıkartıyorum akvaryumdan peki beta uyumlu değil mi lepistesle ben öyle okumuştum forumda ilgin için teşekkür ederim yinede :D

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Emrah abi betaların tek yaşaması daha uygundur. Çünkü agrasif balıklardır. Yarın kalktığında lepitesini yan yüzerken bulabilirsin :) Biran önce japonu ve betayı çıkar.

Rica ederim ;)

5. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu

Ben betanın yalnız yaşaması gerektiğini düşünüyorum.Büyük ihtimalle lespistesin kuyruğunu beta yemiştir. saygılar:gif

6. HeRo_57

HeRo_57

Emrah sen ne yaptın böyle bütün balıkları birbirine karıştırmışsın acilen ordan tek bir tür seç diğererini arkadaşlarına hediye et yada akvaryumcuna sat.

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Betanın normalde tek bakılması lazım ama lepistes ve tetraların arasına atıldığını duymuştum fakat ne olursa olsun bence tek bakılmalı.Ayrıca japonları acilen çıkar büyük ihtimal onlar zarar verir ilk başladığımda bende japon almıştım neonların yanına bilmiyordum sürekli zarar veriyolardı neonlara.Hemen çıkartmalısın bence.. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş