1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Limnobium laevigatum

Başlığı 'Tatlı Su Satış İlanları' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Satılan Canlı(lar): Limnobium laevigatum
    Adet Fiyatı: Yok. Takas düşünüyorum. Karides, salyangoz türleriyle takas etmek istiyorum. Kiraz karides olabilir, başka tür karidesler olabilir, katil salyangoz olabilir, nerite salyangoz olabilir.
    Toplu Alım Fiyatı: Yok. Takas düşünüyorum. Karides, salyangoz türleriyle takas etmek istiyorum. Kiraz karides olabilir, başka tür karidesler olabilir, katil salyangoz olabilir, nerite salyangoz olabilir.
    Adedi: 20 küsür...
    Boyu: İrili ufaklı...
    İli/Semti: Samsun (İlkadım)
    İrtibat Bilgileri: Buradan, özel ileti ile...
    Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler: Kargoyu alıcı öder.
    Fotoğraf: Aşağıda ekli...
    Diğer Ek Bilgiler: Para istemem. Gönüller hoş olsun. Karides, salyangoz türleriyle takas etmek istiyorum. Kiraz karides olabilir, başka tür karidesler olabilir, katil salyangoz olabilir, nerite salyangoz olabilir. Limnobium laevigatum pek kolay bir bitki sayılmaz. Bakımı kolay değildir, ama zor da sayılmaz (bazı kaynaklarda zor bir bitki olduğu belirtilmiş). Orta/yüksek ışık ister. Sıvı gübre takviyesi ister (şart değildir). Yavru balıkların saklanmalarına veya labirentli balıkların yuvalanmalarına olanak tanıyan harika bir yüzey bitkisidir. Anavatanı Amazon Nehri'dir. Yüzey bitkileri arasında en hoş görünüme sahip olan bitkilerden biridir. Kalın kalın yaprakları vardır, kauçuk gibi... İnsanın alıp kıtır kıtır yiyesi gelir (hiç denemedim, denemenizi de önermiyorum). zor bir bitki olduğu söylense de ben hiç zorlanmadım. Su marulu gibi yüzey bitkileri bunlarla yarışamadı ve bu bitkiler her yanı kapladılar.
    Fotoğraf: Aşağıdaki fotoğrafta nasıl bir şey oldukları görülmektedir. Akvaryumlardan birini tamamen kapladılar.

Sayfayı Paylaş