1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Limon bitkisi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Özkan41 tarafından 30 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan
    Limon bitkisi almıştım, şimdi yaprakları yenmiş gibi oluyor, yani yendiğinden şüpeleniyorum. Cüce vatoz ve 1 adet büyük melek var, yemiş olablilirler mi? Yoksa ışık fazla veya az vermiş olabilirler mi?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Limon bitkisi

Melek balıkları bitki yiyebilir, aç kaldıklarında...

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Merhaba Özkan limon bitkisi (Hygrophila corybosa) kolay ve hızlı büyüyen bir bitkidir. Eğer balıkların bitki yemesi durumu yoksa (Murat beyinde dediği gibi çok aç kalmadıkları sürece yapmazlar), Başka sebeplerde olabilir. Benim akvaryumlarımda saylonoazların ilk saldırdıkları bitki genellikle bu bitki olmuştur. Bitki yemez diye verilen elma saylangozları bile akvaryumumda kıtır kıtır bu bitkiyi yemişti. Genellikle iyi şartların sağlandığı bitkili tanklarda limon bitkisi o kadar hızlı büyürki ne balıklar nede saylongozlar adeta o kadar bitkiyi yemeğe yetişemezler. Ben problemini genel akvaryum şartlarına bağlıyorum. Akvaryumun hakkında daha fazla bilgi verirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

4. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Sanırım balık yedi bayağa aç gözüküodu bu sabah yemi bittide portal3.gif vatoz yemez dimi?

5. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

benim bitkili tankımda bol miktarda limon bitkisi var arıca iki çift de büyük melek balığım var yirmi tane kadar büyük elma salyangozu ve bir sürüde yavru salyangoz var.ancak şimdiye kadar hiç bitkileri yediklerine rastlamadım.bir aralar yapraklarda yenme gibi belirtiler görmüştüm bende şüphelendim,fakat bunun besin eksikliğinden olduğunu anlayınca gübre ilavesi yaptım.bir dahada yapraklarda böyle şeyler olmadı

Sayfayı Paylaş