1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lipofan Beyaz Benek ve Mantar ilacı Asrın ilacı mı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hmrhmr tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Nette gezinirken Lipofan isimli toz bir ilaca rastladım.İlaç Genel parazitler ve beyaz benek basta olmak üzere mantar içinde kullanabilinen tamamen doğal bir ürünmüş.Deniz ve tatlıda kullanılabiliniyor.Aynı zamanda Türkiye'de piyasada satılan bir ürün değil araştırmama gore 1-2 petshopta var ve yanılmıyorsam onlarda büyük kutularda ithal edip açık yem gibi bölerek satıyorlar. 100 lt'ye 2 çay kaşığı uygulamasıyla 28 derece sabit ısıda tanka girilip ışıklar açılmadan 3 gün geçiriliyor.Neticesinde tamamen veya kısmen iyileşme alınıyormuş.Farklı sitelerde okuduğum makalelerde gördüğüm ya tamamaen geçiriyor yada azalma sağlıyor.
    Bu ilacı duyan veya kullanan arkadaşlarımız var mı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Lipofan Beyaz Benek ve Mantar ilacı Asrın ilacı mı

Bugün adını duydum bu ilacın. Mesajından iyi bir ilaç olduğu anlaşılıyor ama pek fikrim yok açıkçası.

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bende bugün duydum ne tesadüf :)
    Almanya menşeili bir ilaç, kendi web sitesinde bitkisel içerikli olduğu,balıkların mukozasını sağlamlaştırarak bakterinin canlıdan ayrılmasını sağladığı, hiçbir akvaryum canlısına zararı olmadığı yazıyor.
    Deneyip tecrübelerini paylaşan kimse yok maalesef.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Baska forumlarda satisini yapan birilerini gordum kullanan da var diye hatirliyorym ama birkac ay onceydi.
    İlac konusunda cok idalli firma var ama ise yarayan az.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

5. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz

Bende bu ürünü bugün Eser bey'den satın aldım.Ancak kullanma konusunda kararsız kaldım.Bir kaç fotoğraf ile durumu göstermek istiyorum.4 çay kaşığı lipofan bir su bardağına attım ve karıştırdıktan sonra suyu başka bardağa aldım.Kalanlar suda çözülemeyenler.Sanırım uğur taşları :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fotoğraflar için sağ ol Erdoğan unutmuş olsan da. Arka sump sistemi, oksijen kısıtlı, balıklar akşam benek öğlen iyi. Akşamları hava taşı ile oksijen vermen yeterli. Biraz da su değişimi iyi olur. İlaç kullanımı mümkün ancak sonrasında yine su değişimi yapman iyi olur. Zamanla düzelir ortama alıştıkça balıkların.

Bizim benekler nasıl düzelecek asıl o önemli, öyle bir benek olduk ki una bulandık valla.:)

7. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz

Atmaya calisiyorum fotoğrafları :)

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Daha fazla su içerisinde eritmeye çalış. O şekilde topak topak kullanılmaz hiçbir ilaç.

9. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa

İlacın orjinal hali kumlu Eser Bey'in bir yazısında okumuştum. İlacı o şekilde kullandığını belirtmişti. Kumlu kısmı kumun üzerine yaydığını söylüyordu.

10. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Okuduğum kadarıyla çözünmeyen kısım kum.İlacı girdiğinizde kumlu kısım akvaryum tabanına yayılıyor ve tedavi daha etkili oluyormuş. 100 litreye 2 çay kaşığı kullanılyor

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Abi hayırdır....Noldu benek sıkıntısı mı var?

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benek sıkıntısı akvaryumda değil benim şahsımda var demek istedim.:) Zira biraz hastayım, Erdoğan arkadaşımız da çözemedi benek işini, gidip yeniden kurmamızı rica ediyor, arabaya kapının önünde vurmuşlar ve ben de kendim benek yaptım. Hep balıklar olacak değil.

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Herkese geçmiş olsun,
    Erdoğan tankı boşaltıp %100 marmara suyu ile yeniden kuracak. Tank hazır olunca canlıları ekleyecek.
    Temel hastalığı geçirmek için günde 2 kere aşağıdaki tarife göre bomba hazırlayıp içecek, 2 gün işe gitmeyecek.
    Bomba tarifi,
    2 yemek kaşığı doğal çiçek balı büyükçe bir fincana/çay kupasına koyulur. Üzerine 1 tüm limon suyu sıkılır. Aldığı kadar kaynamış su ilave edilirken karıştırılarak bal eritilir. Üzerine 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 silme çay kaşığı toz karabiber ilave edilerek karıştırıp içilir.
    Şifa olsun

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şifa uygulanmaya başlandı Bülent merak etme. Marmara suyunun karizmasını çizmeyin de ne yaparsanız yapın. :)

Aramızda şöyle bir diyalog geçti;

Temel; Eğer 2 yıllık akvaryumda büyümüş Yellow tang benek yapıyorsa o akvaryuma bence kökten girişmek lazım. Onda patates bile yetişmez.

Edi; Bir şey olmasın sonra Marmara suyunda?

Temel; Evet öteki türlü kurdun, Tuzunu, suyunu güzelce markalardan yaptın...ettin başın göğe erdiya ondan Marmara'da sorun çıkacak diye düşün...

yikiktemo:

15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Doğal, herzaman doğaldır, yapay adı üstünde doğalı taklit için insaoğlunun binbir takla atarak yapmaya çalıştığıdır. Binlerce yıl uğraşsak bile başarılı bir kopya dan öteye geçemeyiz.
    Marmara dan devam. Son tur son şans.

16. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Merhaba;

O Eser benim ve İsviçre' den getirttiğim 1kg kutudan Erdoğan arkadaşımıza dün verdim, umarım şifa olur :) İlacın kullanımıyla ilgili tecrübemi forumda bir başlık açıp anlattım, linki aşağıda:

Doğru kullanıldığında faydasını görmedim diyen duymadım. Koruyucu, bağışıklık sistemini geliştiren, mukozayı güçlendiren ve balıkların başta dış parazitler olmak üzere her tür hastalığa karşı dayanıklılığını artıran bir ilaç. Koruyucu doz olarak 3 ayda bir 100lt suya 2 çay kaşığı, hastalık tedavisi için de bu dozun min 2 katı (100lt ye 4 çay kaşığı) kullanılması öneriliyor.

Bu arada, inandığım birşeyi de kesinlikle söylemem lazım: Aslında ilaç falan bunlar iyi şeyler değil, belki en son çare olarak kullanılmaları lazım. Suyunuz, ışığınız, genel olarak sisteminiz, beslemeniz vb. iyi olsun, balıklar hastalığa da kolay kolay yakalanmaz zaten...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  17. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz

Yine yeni yeniden kurulum yapıyorum.

18. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Erdoğan arkadaşım;

Bu arada, Lipofan aynen sana dün söylediğim gibi kuma emdirilmiş, sarılmış bir ilaç. Bu yüzden suda çözünce dibinde kumlar kalıyor. İlacı suda güzelce çözüp dipteki kumları vb. ile komple akvaryuma koyacaksın...

Marmara suyuyla mı yapacaksın yeni kurulumu? Bari bu sefer beni dinle de +/- 5 puan yanlış ölçebilen şu ibreli tuz ölçerinden kurtul ve güzel bir refraktometre al, kullan çünkü deniz suyuyla tuzluluk ayarlaman daha zor olacak. Bu arada, habire akvaryum bozup kurmak aslında iyi birşey de değil ve canlılarındaki stresi, beneği vb. artırır. Bence sakin sakin hareket et :)

Umarım çok sağlıklı olur canlıların...

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İkinci bir emre kadar heyecan yasaklandı.
    Eser kardeşim merak etme Kurulumu beraber yapacağız, refraktometre vs bilimum alet edevat mevcut. Bu sefer başarılı bir kurulum seyredeceksiniz.
    Yakında sinemalarda.

20. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Var mı abi güzel gelişmeler?

Selamlar

Sayfayı Paylaş