1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Longfin Vatozlarımdan Yavru Aldım Sonunda :)

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde volkantr34 tarafından 26 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Arkadaşlar henüz fotoğraf çekemedim gerçi ama bugün az önce minik vatozlarımı görünce sizlerle paylaşmak istedim.. Kimi arkadaşlar biliyordur vatozlardan yavru almak için ne çok uğraştığımı neler yaptığımı ama sonunda ufak bir tanka koyup kendi hallerine bırakınca onlarda üzerlerine düşeni yapıp beni sonunda sevindirdiler :)) İşin enteresanı ise içlerinde albino vatoz yavrularınında olması.. Gerçek bir hobiciden aldığım 25 adet cüce vatoz yavrularından geriye 1 tane kalmıştı ve çok üzüldüğüm bu zamana bu yavruların doğması bana acaip moral oldu.. Bende bu anı sizlerle paylaşmak istedim.. Fotolarını çeker çekmez sizlerle paylaşıcam.. Ama şimdi vatoz üretimi ve yetiştirmesi ile ilgili Tuna Soylu hocanın forumdaki yazılarını baştan sona tekrar okumam gerekiyor. :)

Oh bee sonunda diyorum yani :)

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Longfin Vatozlarımdan Yavru Aldım Sonunda :)

Hayırlı olsun Volkan abi. Gözün aydın sonunda. Demek ki ilgininde fazlası zararmış :) :emt:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gözün aydın Volkan tebrikler. İnşallah gelişimlerine de şahit oluruz. Getirirsin sen gerisini bence.:)

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Gözün aynı,hayırlı olsun Volkan sonunda şeytanın bacağını kırdın.:nazar:Sağlıklı ve kayıpsız büyütürsün inşallah kısa zamanda resimleri bekliyoruz.

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Hayırlı olsun Volkan abi.Beklediğin gün gelmiş.Tebrikler:helalolsun:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Teşekkürler arkadaşlar , inşallah gerisi gelir.. Şimdilik bunları bir yaşatiyim şeytanın bir bacağını kırdım diğer bacağınıda kırdım mı tam olcak :) Sonra 2. bi ufak akvaryum daha gelicek ve bide bu 2'sini taşıyacak bir sehpa :) Şunada dikkat ettim ana tankımda ki yavru vatozlarım doğru dürüst büyümüyorlardı.. Tek kalan yavruyu üreme tankına koydum ve 2 haftada nerdeyse 2 kat boy attı.. Buda demek oluyor ki 2. ufak tank kurtulan yavruların büyüme tankı olacak..

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Volkan abi hayırlı olsun arayı soğuttun ama güzel haberlerle geldin. Sağlıkla büyürler inşallah en kısa zamanda afacanların fotolarını bekliyoruz.

8. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Hayırlı olsun yavrularınız kayıpsız büyütürsünüz inşallah. Bende sırtlarını sıvazlıyorum longfinlerin yumurtaları bıraksın diye kendi haline bırakmak en iyisi sanırım:)

9. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Gözünüz aydın, sağlıkla ve kayıpsız büyüsünler inşallah. :nazar:

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Volkan abi hayırlı uğurlu olsun yavrucukların. İnşallah darısı bize olur abi. Sağlıcakla büyütürsün inşallah. Bu arada en kısa zamanda resimleri bekliyoruz abi. Fazla bekletme bunca insanı.

Kal sağlıcakla...

11. taygun

taygun Guest

Tebrikler Volkan,

Umarım yavrularını kayıpsız yetiştirirsin.

Sence ana tankta yavruların yavaş büymesinin sebebi ne olabilir?

Sağlıcakla,

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Fotoğrafları geciktirmeden yükliyim dedim.. Dün 10 saymıştım ama bugün 25 tane kadar saydım.. İnşallah zaiyatım çok olmaz.. Şu an için iyi gözüküyorlar ama bişey demek için çok erken tabii.. Bu arada tüm iyi dilekler için herkese tekrar çok teşekkür ederim :)

Ne zaman üzerlerine çok titresem terslikler oluyordu dediğim gibi yemden yeme akvaryumun yanına yanaştım ve ışığı hiç açmadım.. Onlar beni ben onları görmedim :) Daha doğrusu ben erkeği yuvayı sahiplendiği için çıkmıyor sanıyordum bu sebepten sadece biri lf diğeri normal cüce olan dişileri görüyordum..

Valla Tamer abi bunu eskiden foruma takılan ama artık işlerinden dolayı akvaryum olayını bırakan King Lepistes nickli Uğur abide görmüştüm. Ufacık akvaryumlarda yeni doğan yavrularını , benimkiler yerinde sayarken o 2 ayda nerdeyse erişkin hale getiriyordu.Bol hava , temiz su düzenli yemleme ile böyle hızlı büyüttüğünü ve yem aramak için koca akvaryumu gezmek zorunda olmadığını bu sebeptende büyümelerinin hızlı olduğunu söylüyordu.. Ofisteki ufak akvaryumdada yavru vatozlar şu an yavru verecek kıvama geldiler resmen.. Başka bir açıklaması yok valla :)

Büyüdükçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.. Birde dişi lda16'ım olsa :) Gören duyan bana haber versin lütfen.. :) Teşekkürler

13. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

41 kere maşallah. Süper kareler abi. İlham veren kareler.

volkantr34 bunu beğendi.
  14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Kanka nasıl gidiyor gelişmeler nasıl.Yavru aldınya artık pas vermezsin:)Tamam yavru istemeyeceğim :D

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hocam benim erkek vatoz 2,5 senelik durgunluğun acısını çıkarıyor.. :)) 2. parti yavrularda geldi :))) içersi yavru doldu valla :))) Bekledim bekledim turnayı gözünden vurdum valla :)) Ya yanlız şöyle bir durum var.. L144 lf vatoz normal cüce vatozlada çiftleşir mi ? 2 dişi 1 erkek var içerde.. Dişilerden biri lf diğeri normal cüce vatoz dişisi.. İnşallah 2. partide sağsalim kurtulur.. Şu ana kadar 5 kayıp var..

Bugünde anaçları ana tanka aliyim diye yuvayı bir kaldırdım içi silme yavru dolu.. 1-2 güne keseleri kaybolur.. Yuvayı alayım derken yavruların bir kısmı tanka saçıldı.. Bakalım nolcak...

Ufak tankları çoğaltmanın vakti geldi sanırım.. :)

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Dişisi albinoymuş abi Tolgahan beyin.. :)

19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Volkan durdun durdun birden patlama yaptın .İnşallah sorunsuz şekilde 2.batımlarıda alırsın.Artık ufak bir set akvaryum yolu görünüyor sana.

Müsait zamanda resimleri paylaşmanı bekliyoruz.

20. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Foto paylaşıcam paylaşmasınada su çok çabuk kirleniyor fotoğraf yakalayamıyorum o yüzden.. İç filtre birde şelale filtre var ama banamısın demiyor.. Felaket pisliyorlar üzerine birde verilen yemlerin verdiği kirlilik olunca buyur burdan yak.. Tahmini 70-80 yavru var diyebilirim.. İlk parti 40'lı rakamlardaydı 2.'sindede bir o kadar var.. Ama gel gelelim yavrular longfin mi normal cüce vatoz mu olacak hep beraber görücez :)) Baba bellide annenin hangisi olduğu meçhul :) Anne ya dişi longfin yada normal cüce vatoz.. Bilseydim cüce dişiyi koymazdım aralarına içime kurt düştü.. Hepsi cüce vatoz olursa ağlarım valla :)

Sayfayı Paylaş