1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Low tech yeni akvaryumum

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde ozgr tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Dk da 33 baloncuk temiz suya oradanda akvaryuma nasıl bu sizce?

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Gayet güzel Özgür'cüm..

YIKIKTEMO ve ozgr bunu beğendi.
  3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Üstadlar bugün tekrardan gübrelemeden sonra suyu test yapmaya götürdüm. Sonuçları hemen paylaşmak istiyorum:
    Nitrat 20
    Nitrit 0
    Genel sertlik 8
    Karbonat sertliği 15
    Ph 6.5
    Sonuçlar bunlar. Nitrat bugün gübreleme yaptığım ve fosfat atmadığım için yüksek çıktı galiba :bilmem: Fakat karbonat sertliği neden bu kadar yükseldi anlamadım?
    Bitkilerin gelişmesinde de hiç bir değişiklik yok malesef :( CO2 de veriyoruz gübrede veriyoruz ama banamısın demiyorlar :( Tek olumlu gelişme rotalalar gövdeden 2-3 tane sürgün verdi o kadar.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Kh çok fazla Özgür, tabandaki asit testinde köpüren taşlar çıkartıyor, pH salınımları ve Kh yüksekliği Co2 verdiğinden dolayı.....

5. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Bitkiler gelişmemesinin sebebi bu mu Murat abi?

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
  7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Benim Co2 baya fazla geldi demek ki. Ne yapayım CO2'i kaldırayım mı

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yaptığın Co2 kaç gün gidiyor, ölçüyü azaltıp dene. Bende bundan anlamaıyorumki.

Volkan'ın vardır bir çözümü belki, tank küçük hababam veriyorda nereye kadar verecek........

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Abi bende mayalı olduğu zamanlarda tüm değerlerim normaldi hiçbirinde bir tırmanış olmadı.. Ekstra bişey yapmaya gerek duymadım yani.. Özgür'de ki kh sertliğini tırmandıran sebebi bulmak lazım.. Co2'yi her ne kadar fazlada verse tam manasıyla çözmediği sürece kh'a ve ph'a o kadar etkisi olur mu ki ? Benimde elimde test kitim olmadığı için son durumlar nedir bende bilmiyorum valla.. Konuları geç farkedip geç cevap yazabilirim.. Kimse kusura bakmasın lütfen , telaşıma verin :)

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Özgürdeki dere kumu salınım yapıyordu Volkan. Çoğunu çıkarttı tanktan ama, genede bir miktar var. Önceliğin bu olduğu görüşündeyim. Tabi tankın küçük olduğunuda göz ardı etmemek gerekir. Co2 sürekli basılıyor tanka, birde çözünse vay haline hayvanların.:F:D

11. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Ben anlamadım zaten hiç birşey CO2 den :D CO2 vermeye başladıktan sonra sadece heteranterelerde fotozentez oldu galiba o kadar. Bunuda yaprağın altındaki hava kabarcıklarından dolayı uydurdum fotosentez diye :D
    Bi de bir sorum daha olacak benim heterantereler kendini taban bitkisi sanıyor galiba :D Boyuna uzayacağına dibe kök verip dipten gidiyorlar :D

12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Gübre nerede, Heteranthera'lar orada Özgür. Bas potasyumu gitsin.

13. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Basıyorum abi 15 zaten arttırayım istersen :D

14. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Ne zamandır resim eklemiyorum akvaryumumun son halini paylaşmak istedim. Değişen birşey yok gerçi ama olsun :( Hala çok yavaş gelişiyor bitkiler yeni aldığım zeytinin hızlı gelişimini gördüm o kadar.

turqer bunu beğendi.
  15. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hep aynı resimlerimi koyuyorsun ne yapıyorsun Özgür? :F:F:F

Bu ne yaaaa, yiter yaaaa, yiter yaaaa. :D Orman olması gerekirken tank yerinde sayıyor, anlamadım gitti.....

Gece benim tanktan bir iki kare paylaşayımda, gör tankı nasıl içler acısı full orman olmuş....

turqer bunu beğendi.
  16. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Abi vallaha bıktım bende hiç birşey yok ya. Yeminle toparlayıp kaldıracam akvaryumu deli olmamak elde değil. :motz:

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Daha ne istiyorsun yavaş büyüyor bitkiler, sende şikayet ediyorsun, full bitkili görünsün diyorsan gönderirirm sana....:D:D:D:D

18. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Bende yetişmedikten sonra ne anladım o işten abi :D Vallaha yavrular büyüdü nasıl değerliler şu anda gözümde. Bitkilerde öyle olsun istiyorum budayım falan böyle sonra her taraf bitki olsun ama yok :D

19. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bitkinin gelişmesini istiyorsan, 70 TL sıkışmış senin tanka onu çıkarman gerek Özgür.:F:F:F

20. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Neden abi gene ne alacaz :D

Sayfayı Paylaş