1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mücevher çikletlerde eş tutma

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde huseyinbesni tarafından 2 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. huseyinbesni

huseyinbesni

İsim:
    hüseyin besni
    3 Aydır mücevher cıchlıd besliyorum. 1 erkek ve 1 dişi. Dişi devamlı kızarıp kızarıp duruyor ama bir türlü yumurtlamadı. Bir gün bakıyorum kıpkırmızı heryeri bir gün bakıyorum normal renginde erkeğini devamlı kovalıyor ama erkek herhangibirşey yapmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Sizce sebep nedir acaba?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: MÜcevher cİkletlerde eŞ tutma

Dişi yumurtlamaya hazır olupta erkek yumurtlatmaya hazır değilse bu tarz sorunlar meydana gelebiliyor Hüseyin. Dişi bu durumda erkeği hırpalayabilir,hatta öldürebilirde.Akvaryuma yetişkin bir erkek daha eklersen sorun çözülecektiir.

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Evet Olcay abi haklı.Bende bir zamanlar mücevher cichlid beslemiştim zaman zaman bu tür formsuzluklar olabiliyor.Ama amerikan cichlidleri tek eşli oldukları için, yeni erkek eklerken diğerini çıkarmanız gerekir bence.Yoksa ilk başta küçük sürtüşmeler yaşanır ama maalesef ölümle sonuçlanabilir.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Arkadaşların dedikleri gibi bir diğer etkende yetersiz hacim ve uygun olmayan türler.Bildiğim kadarı ile akvaryum ölçüleri 30x35x55:57,50 lt. bu hacimli akvaryumda biraz zor gibi geliyor.Umarım sorun fazla yaşamazsın ve istediğin yavruları alırsın.

Sayfayı Paylaş