1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mütevazi Resif Akvaryumum Gelişim

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde halilkocan tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Değerli portal Ailesi Bildiğiniz gibi Duvara Gömülü Deniz Akvaryumu Yapımı | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu konusunda Kurulumu yapmış ve uzun süreli bir kurulum olmuştu
    Kısaca özetlersek.

17 Ağustosta 2012 de ilk su basıldı.
    15 Aralık 2012 de ilk canlı eklendi ( mercan)
    30 Aralık 2012 ilk balık (mandarin eklendi)
    13 ocak 2013 de birkaç parça mercan eklendi
    22 ocak 2013 de 4 adet Palyaco 2 farklı tür
    24 ocak 2013 de 1 adet yellow tang
    1 Şubat 2013 de 2 tane eş olmayan True Percula gönderildi Sebebi ise Var olan eşi bozmamak ve kavgaları engellemek.

Sistem Şuan gayet stabil bir şekilde Düzenli su değişimi ile devam ediyor. Belirli aralıklarla Resif tankımın Güncellemelere devam edeceğiz.
    Biraz da resimler.,

Bu da Son hali Yani Biraz önce ki

Bu da Kulunu Domates anemona kaptıran leadherın kolunun hali ne olacak acaba

Ricordia nın kayasında bubble alg vardı ve kayayı kırarken Ricordea yı 3 parçaya ayırdım kazara en ufak parça 0,5mm idi ve o bile tuttu onlar şuan büyüme yavruluğunda

DaPhNe, kupeli, Erdem. ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Halil kazasız belasız uzun ömürlü bir akvaryum olur işşallah, camlarda koralinde oluşmaya başlamış, kayalarda da oluşmaya başladıktan sonra mükemmel gözükecek mercansız bile olur bence :) :)

halilkocan bunu beğendi.
  3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Halil gerçekten çok güzel :nazar:Mandarin ortalarda gezmeye başlamış:)ilerleyen zamanlarda çok güzel görüntüler bizi bekliyor.Eline ,emeğine sağlık.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Halil abi eline emeğine sağlık her şey güzel görünüyor Maşallah.:nazar: Leadherın kolunu bence maket bıçağıyla kes zehir devamlı ilerleyip vücuduna yayılıp öldürmesin derim...:)

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Teşekkür ederim Coralin algler seramik kayada bile başladı. Hızla devam Ve katkı girişi neredeyse yok gibi. Mandarin nadir olarak geziyor piyasada
    ilginç olan yellow palyaçolarla ilginç bir dostluk içinde adamların yuvasında onlarla beraber kalıyor bazen.

6. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Hayırlı olsun benim de hoşuma gitti kaya dizaynı ve balıklar. Palyaço için yuva hazırlanmış, anemon neden düşünmüyorsun?

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Balıklar daha önce Saksıya yumurta döktüler o yüzden tekrar saksı koyuldu. anemon için zaman var ayrıca anemon bulmak zor buralarda.

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Taş gibi domates var başka anemonu ne yapacaklar :)
    Halil tank baya güzelleşmiş,yanlız resimde palyaçolar ve tang küçük gözüküyor,canlısını görmesem küçük bişeyler zannederdim

Maşallah diyelimde nazarımız değmesin

Tapatalk...

9. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Pek anlamam tuzlu sulardan ama mükemmel bir görsel şölentemo10

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Maşallah Halil :nazar: :nazar: bunca sabrın sonunda tankın harika olmuş.Gönlünce besleyeceğin sağlıklı canlılarla dolar inşallah.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah Halil gayet güzel görünüyor. Saksı da güzel yakışmış. Sağlıkla bakımını yap inşallah.:nazar:

12. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Halil masallah herşey çok güzel gidiyor:nazar: .Ama powder blue eklememişsin daha:)

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Murat abi bak bozuşuruz damara basma :) Tang sayısı az olacağı için onu eledim.
    Herkese iyi dileklerinden ötürü teşekkür ederim Yağmurun dediği gibi çok uzun bir süre tanka canlı girmeden bekledim herhalde rekor bende bekleme konusunda.

Şimdi sizden birkaç balık türü tavsiyesi ve mercan tavsiyesi istiyorum birde 250 litre tank için kaç tane tang ile sınırlı brakmam lazım.
    eklemeyi düşündüğüm türler şunlar.

Kardinal 2-3 tane (Teoman abiden hediye inşallah)
    Bicolor bleny
    fire goby
    naso tang
    clown tang veya Blue tang
    ?
    ?
    ?

Mercan konusunda hiç fikrim yok gözüme güzel olanı tankata bulunan yerlere göre olanı alırım herhalde

Erdem. ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Halil bicolor bleny ve fire goby bir çift var benim tankta. Seramik kayanın en üstüne mercan kırığı kapakladım bleny orayı ev edindi etrafı kesiyor oradan sürekli izlemesi keyifli bir canlı ne bulsa yiyiyor ayrıca.Fire goby renk ve yapı olarak ilginç bir canlı çift olunca daha şık duruyorlar onlarda herşeyi yiyiyor.Eklerken dikkatli olmak lazım benim bir kayıbım oldu tehdit edilirse dışarı atlama riski var. Naso tang ve bi color dotyback benimde aklımda var:). Sailfin tang güzel ve bakımı kolay bir canlı.Blue tangden bahsetmiyicem ama eklemeyi düşünürsen ingiltere ithalatı daha kolay uyum sağlar diye düşünüyorum.

15. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Dostum hayırlısı olsun kayalar balıklar maşallah çok güzel, yapmış yakıştırmışsın tebrikler..

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Teşekkürler bakalım maddi imkan ve fırsatlar çercevesinde eklemeye devam edeceğiz.

17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Halil saksının altı delik :D aydınlatma muhteşem.

18. Halil tank gayet güzel oluyo her geçen zaman, maşallah. :nazar: Balık, mercan konusunda eklemeyi düşündüklerin neler?

19. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah kardeşim....Kazasız belasız,gönlünce bir akvaryum olsun inşallah....:nazar:

20. osm@n

osm@n

Yer:
    istanbul
    İsim:
    osman atar
    Ellerinize Saglık deniz akvaryumundan hic anlamam ama büyük bir ilgim var böyle başarılı çalısmaları gördükçe bi tane kurasim gelmiyor değil. Tebrikler...

Sayfayı Paylaş