1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Macaristan'daki çevre felaketinin daha büyüğü kapımızda (SAKARYA NEHRİ)!

Başlığı 'Ülkemizden Sucul Yaşam' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 10 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Hatırlarsınız, geçtiğimiz aylarda Macaristan'da çok büyük bir çevre felaketi yaşanmıştı ve Avrupa'nın en büyük nehri olan Tuna Nehri resmen öldürülmüştü.

Bu felaketin çok daha büyüğü şu anda Sakarya Nehri'nde yaşanmak üzere...

Üstelik, "SAKARYA HAVZASI DİŞLİ SAZANCIĞI" dediğimiz Aphanius villwocki balıklarının nesillerinin kurtarılmasına çalışıyoruz, şimdi de böyle bir haber geldi! Üzülmeyi geçtim, ağlamamak işten değil!

Biz neler yapmaya çalışıyoruz, bunlar neler yapmaya çalışıyor...

Para için çevrenin anasını belliyorlar! Hay arkadaş! Yapacağınız işin, kuracağınız tesisin, kazanacağınız paranın ben ta...

Haber Hürriyet'ten alınmıştır:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17751374.asp?gid=381

ZeRo-x7, The_ReligiouS, reis ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Macaristan'daki çevre felaketinin daha büyüğü kapımızda (SAKARYA NEHRİ)!

Ellerine sağlık bu kötü haber için. Mücadele etmek genel toplumun bilinci ile mümkün gibi görünüyor. Bu bilinç içerisinde gözünü para bürümüş zarar vericiler dahil olmadıkça yine sonuç zor. Yahut cezalar öyle bir ağır olmalı ki caydırıcılığı üst noktada olmalı. Çünkü bireysel korumalar koca fabrikaların gizlice akıttığı zehirleri durdurmaya yetmiyor. Hatta bir çoğundan haberdar bile değiliz. Yazık oluyor gerçekten.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Macaristan'daki çevre felaketinin daha büyüğü kapımızda (SAKARYA NEHRİ)!

Konu için teşekkürler Onur Abi;

Bazen dikkatsiz olduğumuz olayları bu şekilde dikkat çekilir hale getiriyorsun. Hepimizin dikkat etmesi gereken hususlar aslında.

Temel Abimin de dediği gibi denetimlerin ve yaptrımların bu kadar düşük seviyede olması sadece ülkemizde değil dünyada pek çok çevre felakaetine yol açıyor. İnsanoğlu bunlardan ders çıkarmak yerine her zaman kendi rantını düşünmüştür. Bu becillikten ne zaman vazgeçerse o zaman dünta daha yaşanılabilir bir yer olacak, aksi taktirde diğer canlılardan sonra kendi soyunun tükenmeye başladığını anlayınca çok geç kalınmış olduğunu da görecektir.

İnsanların bilinçlendirilmesi için elimizden geleni yapmalıyız.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş