1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Macracanta ve Sp

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Merhaba arkadaşlar, bitkili akvaryumumda uzun süredir mücadele ettiğim ama maalesf bir türlü baş edemediğim yabani salyangozlar beni bu hobiden soğutmuştu.Bende tür değişikliği iyi olur diye düşündüm ve sp.beslemeye karar verdim.Şimdi kafama takılan küçük bir soru var. 180lt.lik akvaryumumda 5-6 cm lik 18 tane sp.var,elimde bitkili akvaryumdan kalan 2 tane 3-4 cm lik macracanta var.Acaba bu türleri bir arada beslememde bir sakınca var mı? Birde portalda hangi türlerin bir arada yaşadıklarını gösteren bir çizelge vardı onuda bulamadım.Saygılar

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Macracanta ve Sp

Metin bu tür sürü halinde beslenmesi gereken bir türdür en az 3 ve üzeri alman gerekir ,çok kolay beyaz benek hastalığına yakalanan bir türdür.Ayrıca kendiden küçük balıkların gözlerine saldırıp yediği çoğu hobici tarafından yazılmıştır.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

İsmail abi,zaten bir arada yaşamalarında sakınca yoksa ekleme yaparım.Yani cichlid sonuçta macracantalara zarar verirler mi? diye düşündüm.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Birlikte yaşayabilirler sorun olmaz. Yalnız su değişimlerinde ısı farkı yaratmamaya çalışıp dikkatli olmak gerek. Macracanta ani ısı değişimine benek olarak çabuk tepki verir ve diğer balıklarda hemen etkilenir.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ani ısı değişimlerinde özellikle su değişimi yaparken beyaz benek olabilirler buda diğer balıkları etkileyebilir.Splerin sorun yapacağını düşünmüyorum ama macracantalara bir şey diyemem.

6. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Tamam anladım şimdilik bir arada dursunlar bitkili akvaryum sahibi bir arkadaş bulup hediye ederim o zaman.

Sayfayı Paylaş