1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Macracantalarım :) [ Videolu ]

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    [video=youtube;Xy6FkOFRv0s]http://www.youtube.com/watch?v=Xy6FkOFRv0s[/video]

Bugün arkadaşımdan 3 tane daha getirerek akvaryumumdaki sayıyı 8' e çıkardım. Buda bana şunu gösteriyor ki ne kadar kalabalık olurlarsa o kadar hareketli ve korkusuz oluyorlar :D

zgrkaralar ve Heliak bunu beğendi.
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Macracantalarım :) [ Videolu ]

Maaşallah çok hareketliler.Oldukçada sağlıklı görünüyorlar.Sağlıklı bir şekilde beslersin İnşallah. Emre bu arada akvaryumdaki pet şişe ne? Filtremi ? Tam olarak göremedim videoada.

wizi_emre bunu beğendi.
  3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Allah nazardan saklasın akvaryumunu Emre. Sağlıklı balıklar beslersin inşallah.

wizi_emre bunu beğendi.
  4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Emra balıklarının maşallahı var,ben yabani salyangoz için macracanta düşündüm,ama burada sadece botia var yani salyangoz konusunda aynı işi görmez mi? Ve canlı doğuranlara zarar vermez mi?

wizi_emre bunu beğendi.
  5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Maşallah kıpır kıpırlar.Çok hareketliler.Sağlıklı balıklar dilerim

wizi_emre bunu beğendi.
  6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Allah Nazardan:nazar: saklasın balıklarını ,Emre. Sağlıklı balıklar beslersin inşallah.temel2:

wizi_emre bunu beğendi.
  7. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Olcay Abi:
    Akvaryumumda tetra tec ex700 dış filtrem var. 7x24 çalıştırıyorum. O pet şişeyi ise kafa motoru hem dalga yapsın hemde temizliğe yardımcı olsun diye takıyorum. İçi elyaf dolu. 3-4 günde çamur gibi oluyor etrafı. Şeffaf olduğu için değiştirme zamanınıda anlayabiliyorum :D

Metin Abi:
    Botialar aynı işlemi yapıyorlar mı bilmiyorum :( Makrakantaların çok iyi birer salyangoz avcısı oldukları kesin. 50 - 60 adi salyangozlardan vardı. Ne kadar temizlesemde tekrar ortaya çıkıyorlardı. 1 hafta sonra makrakanlarının durduğu köşede geriye sadece kabukları kaldı :D Ve şimdiye kadar ne yavrulara nede canlı doğuranlara karşı bir ters davranış yaptıklarınada şahit olmadım. Sayıları fazla olduğunda çok sakinler. İşleri güçleri kendi aralarında gezmek :D

METİN SUVAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş