1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Macrakantada bir sorunmu var acaba numaramı yapıyor:D

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde aximiaxi tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Abilerim ablalarım Malawi tankımda(tabii bu arada 30 cmlik şaşırtıcı akvaryumdan benim tabirimle sürahiden kurtuldum .Ş.)evet işte bir macrakaranta var ve beyaz benek oldu.Ama ilaçlarını kullanıyorum ayrı akvaryumda.Bir 5 dk falan yan yatıyor sonra kalkıyor sontra yine yan yatıyor kalkıyor.Ama beyaz benekle ilgili bişi olduğunu sanmıyorum.Ana tanka aldım.MAvi zebra koydum yanına yeni alıpta 1,2 gün testide saklandı macrakaranta görmedi ama açığa kumun üstüne yatınca ölü zannedip saldırmaya başladı ama ısırmadan ağzıyla yokluyor gibi.Kaç günden beri bununla uğraşıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Saygılar... saygılar:gif burda:gif

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Deep'in beyaz benek ilacı var ondan 2 3 damla sıkın ;) geçmiş olsun ( malawi tankım demişsiniz vede 30 litre demişsiniz malawiler için 30 litre çok çok az o malawi balıkları çıkartırsanız iyi olur.

3. taygun

taygun Guest

Macrakantaların huyudur. yan taraflarına yatıp uyurlar. Bu konuda sorun yok. Asıl benim merak ettiğim konu ise siz beyaz benek olan balığınızı ana tankınıza niye koyduğunuz. Yazınızdan balığınız iyileştiği için koyduğunuzu anlamıyorum. .8.

4. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can

Cevaplarınız için teşekkürler ama 30 cmlik akvaryumdan kurtuldum dedim ve litre demedim akvaryumdaki bütün balıklar yavru bide akvaryum ebatlarını ve litresini hatırlamıorm ama ölçüm yaparım 150 cmdi galiba ayrıca özür dilerim iyileştiğinii yazmadım vede beyaz benek olsaydı baştan yedek akvaryumada almazdım iyileşti koydum renkleride soluktu oda çok iyi oldu renklendi beneklerlede bir sonun yok yavuz abi 30 lt değil onuda belirtiim 30 cm den kurtuldum dedim cevaplarınız için teşekkürler.

Saygılar... toka:gif

Ayrıca yalnış anlaşılmalar düzeldikten sonra mesajlarınızı yine yazarsanız sevinirim.

5. taygun

taygun Guest

Anlaştık o zaman.

Bir de sana ağabey tavsiyesi. İmla kurallarına dikkat etmeden bu şekilde yazarsan hem Türkçe'den sınıfta kalırsın hem de bizim Forum Yönetiminden çok eleştiri alırsın. Bizler burada Türkçe yazım kurallarına uyulmasını istiyoruz, ve uyguluyoruz. :cicek:

6. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Tavsiyeniz için teşekkürler.Ama ben Q klavye kullanıyordum fakat birden F klavye oldu yapışkan tuşlardan dolayı.Bende ekran klavyesinden yazmak zorundayım.Klavye 2,3 güne düzelene kadar kusura bakmassınız herhalde.
    He ayrıca türkçede Türkiye 3.süyüm kalmam merak etmeyin. :uyari:

Şimdi iyi yazdım danso:

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Ben 30 lt diye okudum kusura bakma ozaman :) şuanki akvaryumun 150 cm mi iyi ozaman akvaryumunu büyütmüşsün hayırlı olsun. :)

8. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Teşekkürler yavuz abi özgür abiye selamlar. super:gif

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Aleyküm selam, onunda sana selamı var evdeki herkeze selam söle ;) geçmiş bayramlarını kutluyorum :)

10. taygun

taygun Guest

Tebrik ederim. em34:

11. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can

Teşekkürler.

12. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can

Tamm söylerim.Sende iletirsin dediklerini yazmak için uğraşamadım.Teşekkürler.:D

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Tamam söylerim :D

M.D 2

Sayfayı Paylaş