1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Maden Suyu Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde emrank tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. emrank

emrank

İsim:
    Emre
    Arkadaşlar herkese merhaba;

Ben bir yerde okumuştum maden suyu çok etkili olacağını söylediler bende marketten maden suyu aldım. Bir pet şişenin içinde iyice çalkalayarak asitini attırdım dışarı,1 gün bekledikten sonra akvaryuma koordineli olarak aktardım.

Sonuç hüsran 20 tane yavru yunusum sizlere ömür.

Arkadaşlar kullanmayalım maden suyunu derim ,Bu arada yeni yunus yavruları aldım

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
  3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Maden Suyu Hakkında

Emre peki sen Maden suyunu ne için kullandın?.Yani olmasını istediğin işlem neydi.

4. emrank

emrank

İsim:
    Emre

:( Akvaryumcuda bana dediki sana bir sır veriyim dedi akvaryumuna haftada 1 kez maden suyu ekle dedi :( kime inanacağımızı şaşırdık ama anladımki akvaryumculara hayatta güvenmiyecem ayıp ya hobiye ilk başladığımda yani 2 ay öncesinden bahsediyorum bana yunus yavrusu diye zebra ciklet yavrusu vermiş böyle terbiyesiz adamlar neyse artık öğrenmiş bulundum.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Maden suyu akvaryum suyunu Sertleştirir ve balık ölümlerine yol açar Miktarını ve balığın ona karşı tavrı nedir onu bilip atmak lazım.

6. emrank

emrank

İsim:
    Emre

Balıkları hemen büyütüyormuş öyle söylediler bende cahilce sizlere danışmadan böyle birşey yaptım :(

7. emrank

emrank

İsim:
    Emre

ve öldülerde :(

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bu sana bir ders olmustur vurada koca portal var insan bir sorar veya once arastirir. Ama iyi bir tecrube olmus senin icin birdaha arastirmadan ve sormadan yapmassin gecmis olsun tekrardan.

Sent from my Huawei Ideos X5 using Tapatalk

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Emre sağlık olsun diyelim.Tecrübe kazanmak için bazen böyle hatalara kapılıp kayıplar yaşanabiliyor.İnan bu tür bilgiler mevcut ama neyi nasıl ve nerde kullanıldığını iyi araştırmak lazım.Belirttiğin gibi olsaydı inan ben Tropheus yavrularını büyümesini 1 sene beklemeden kullanırdım.

Umarım bir daha böyle üzücü durumlarla karşılaşmazsın.

10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

En pahalı şey tecrübedir Emre. Biz gene şanslıyız ki burada tecrübeli abilerimiz var. Bazılarımız onların sözünü dinler ve doğru olan da budur. Bazılarımız dinlemez sonra dövünür durur. Bu da pek tavsiye etmeyeceğim bir davranış türüdür ki hem canlı hem de zaman kaybına yol açar.

Geçmiş olsun diyorum. Lütfen aklına gelen herhangi bir şeyi mantıklı veya saçma diye veyahut da başka bir nedenle sormaktan çekinme.

11. emrank

emrank

İsim:
    Emre

Hepinize vermiş olduğunuz yorumlardan dolayı çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun

12. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Geçmiş olsun.Maalesef akvaryum konusunda bilgisiz,cahil adam çok.Bilmediği halde sadece duyduklarıyla sanki biliyormuşcasına tavsiye verenler,yorum yapanlar,usta geçinenlerden dolayı bir çok yeni akvarist maddi manevi kayıba uğruyor.Bu olaylar bundan sonra da devam edecek.Düzelme şansı yok maalesef.

13. emrank

emrank

İsim:
    Emre

EVET AYnen katılıorum abi

14. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Emre bey çok geçmiş olsun. Akvaryumcuların lafına güvenerek iş yapmanın sıkıntısını bilirim. Kaç senelik dükkanı var, biliyordur heralde deyip dedikleri her şeyi yapıyoruz malesef. Siz aklınıza takılan bir şey olursa uygulamadan önce sorun mutlaka bence de. Fazla da moralinizi bozmayın sizin hatanız değil sonuçta. Para kazanmak için ölen canlıları umursamayan insanlar var, siz de onları umursamayın..

15. emrank

emrank

İsim:
    Emre

Bu olay bana ders oldu birdaha asla akvaryumcularmı :( kesinlikle ne balık alırım nede başka bişey

16. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara

Gazı alınıp kalsiyumkarbonat eklenirse, ki deniz Akvaryum'larında sonuçlar iyi, tatlı su akvaryum'unda denemek lazım.

17. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Merhabalar.
    Öncelikle geçmiş olsun.Ben 130 lt tankımda sarı prenses ve iceman besliyorum.Çeşitli forumlarda maden suyu hkkında yorumları okudumve suyu sertleştirdiğini öğrendim.Sarı prenseslerinde sert suyu sevdiğini önceden öğrenmiştim.Bu düşünce ile asiti alınmış yarım şişe sodayı yavaş yavaş akvaryumuma ekledim.Bir faydasını gördümmü hayır , ancak zararınıda görmedim.Ama Emre arkadaşımın kötü tecrübesi nedeniyle bir daha kullanmıcam.Herkese sağlıklı balıklar.

18. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara

Zenginleştirirseniz ki bir çok ünülü firmanın taban katkıları; dün denemeye başladım bakalım ne olucak?

19. emrank

emrank

İsim:
    Emre

denemeyin sakın arkadaşlar ben ceremesini çektim siz çekmeyin sakın

20. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Bir faydasını görmediğim için bir daha risk alıp denemem ; ancak dediğim gibi ben hiçbir kayıp yaşamadım.Belkide kullandığım miktar az geldi.ama şimdi bu yazıları , üstadların yorumlarını görünce tövbe ettim.

Sayfayı Paylaş