1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Maden suyu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 25 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Namı diğer soda akvaryuma ekleyenleri duydum. Faydası nedir? Zararı olur mu?saat:gif

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Maden suyu

Tatlı su da bende duymuştum. Suyun mineral yapısını güçlendirmek için eklendiğini duydum, ama gazı alınmış ve bitkili akvaryumlar için hatırlıyorum.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Boş işler bunlar Erman benim fikrimce.

Fazla detaya girmeyeceğim ama bir örnek vereceğim. Hani açılımları seven bir yapım vardır ama kafama her konu yatmaz bazen.

Süt her derde deva diyelim veya faydalı. Bir akıllı çıkıyor ve bir yeni açılım çıkarmak istiyor diyelim ve peynir kullanıyor.Oysa peynir zaten sütten yapuılıyor, o halde iana maddesi süt olan peynir yerine saf süt kullanmak varken peynir sofrada farklı bir tad olarak kalmalı.

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Sadece öğrenmek istedim...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Elbette sormak lazım ve üzerine yazışmak lazım. Bu benim fikrim, belki de kullanıp memnun olanlar vardır. Bakış açısı biraz da.

6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Bende merak ediyodum maden suyunun bir yararı olup olmadığını kendimde bir şişe denemiştim ama değişikliği görememiştim belkide acemiliğimden fark edemedim..

7. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Biraz araştırdım.Araştırmalarıma göre ph'ı düşürdüğü bunun yanında bitkilerde ve balıklarda faydalı sonuç alanlar var.Genel olarak toleransı az balıklarda kullanılmasını pek ön görmüyorlar...:uyari:saat:gif:smile19:

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Balıklara yararının olduğunu düşünmüyorum. Ama bitkiler için olabilir diyorum. Çünkü soda da çeşitli mineraller bulunmakta ve bunun bitkilere faydası olacağını düşünüyorum. Ama denemedim sadece düşünme.

Sayfayı Paylaş